AirPods Pro z USB-C i funkcjami zdrowotnymi

Kiedy Apple wprowadziło AirPods siedem lat temu, firma została skrytykowana za projekt produktu i towarzyszący mu ruch w celu wyrzucenia gniazda słuchawkowego iPhone’a. Od tego czasu produkt stał się jednym z najlepszych w ofercie Apple i generuje dla firmy kilka miliardów dolarów rocznie. AirPods pomogły również w kategorii Wearables, Home i Accessories firmy wyprzedzić wzrost sprzedaży zarówno iPada, jak i Maca. Przychody z tej grupy produktów – w tym również Apple Watch, Apple TV i HomePod – wzrosły czterokrotnie od czasu wprowadzenia AirPods, osiągając 41 miliardów dolarów w zeszłym roku. Teraz firma planuje odświeżyć swoje słuchawki douszne.

Gurman: AirPods Pro z funkcjami zdrowia

Jak donosi Mark Gurman w swoim biuletynie Power On, Apple przygotowuje się do wprowadzenia etui USB-C dla AirPods Pro. Nastąpi to prawdopodobnie wraz z premierą linii iPhone’a 15 tej jesieni, która przełączy się z portu Lightning na port USB-C.

Poza tym Gurman twierdzi, że:

„Apple testuje również nową funkcję testu słuchu. Funkcja ta będzie podobno odtwarzać różne dźwięki w uchu użytkownika. Na podstawie odpowiedzi użytkownika będzie w stanie wykryć ewentualne problemy ze słuchem”.

Firma bada sposoby pozycjonowania AirPods jako aparatów słuchowych. W zeszłym roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków złagodziła zasady zakupu aparatów słuchowych, umożliwiając sprzedaż bez recepty. To stworzyło bardziej otwarty rynek do podboju dla takich firm jak Apple, które już zatrudniło inżynierów tradycyjnych producentów aparatów słuchowych.

Prace inżynieryjne trwają także nad dodaniem czujników do AirPods, które będą w stanie mierzyć temperaturę ciała za pomocą kanału słuchowego użytkownika. Taki pomiar jest dużo dokładniejszy, niż np pomiar z nadgarstka za pomocą Apple Watch.

AirPods mają być również kluczem do zestawu Vision Pro, który ukaże się w przyszłym roku. Jednak wszystkie te plany dotyczące nowych modeli AirPods Pro i AirPods Max są planami długoterminowymi. Gurman sądzi, że słuchawki Apple z nowymi funkcjami pojawią się nie wcześniej, niż w przyszłym roku.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply