Rynek komputerów Mac Pro kurczy się

Jak donosi The Verge, rynek komputerów Mac Pro kurczy się, ponieważ profesjonalni użytkownicy wolą teraz 16-calowe MacBooki Pro. Poza tym Mac Studio jest również alternatywą dla Maca Pro.

Mac Pro – czy jeszcze się opłaca?

Najpotężniejsza maszyna Apple, Mac Pro, zawsze służyła niszowemu rynkowi. Biorąc pod uwagę znaczne koszty rozwoju i produkcji w porównaniu do generowanych przychodów, rentowność tego produktu jest zawsze kwestionowana. Jednak pytanie o znaczenie Mac Pro zostało dodatkowo podsycone przez przejście Apple na Apple Silicon. Identyczna konfiguracja nowo wydanego Mac Studio z Mac Pro potwierdziła te obawy.

Mac Pro

Poza kilkoma cechami wyróżniającymi, takimi jak porty, gniazda PCI Express i otwory wentylacyjne, Mac Studio dorównuje Macowi Pro pod względem podstawowych funkcji. Oba komputery oferują taką samą maksymalną konfigurację z 24-rdzeniowym CPU, 76-rdzeniowym GPU, 32-rdzeniowym Neural Engine, 192 GB zunifikowanej pamięci i 8 TB pamięci masowej SSD.

Czy te kilka różnic usprawiedliwia ogromną różnicę w cenie?

Wielu profesjonalnych użytkowników przesiada się na 16-calowego MacBooka Pro

Okazuje się jednak , że to nie Mac Studio jest największym rywalem Maca Pro pod względem popularności wśród profesjonalnych użytkowników. Grupa ta zaczęła bardzo wysoko cenić MacBooka Pro. Wraz z premierą 16-calowego MacBooka Pro Apple Silicon profesjonalni użytkownicy otrzymali w ręce bardzo dobre narzędzie.

Zach Passero, montażysta, animator i twórca efektów wizualnych, jest wieloletnim użytkownikiem Maca Pro. Jego doświadczenie z chipem M1 Max w 16-calowym MacBooku Pro zmieniło jego perspektywę, ponieważ uważa, że wydajność laptopa jest porównywalna z wydajnością jego starszego komputera stacjonarnego.

Filmowiec Kevin Ford, wcześniej zapalony użytkownik komputerów Mac Pro, niedawno przesiadł się na 16-calowego MacBooka Pro z układem M2 Max i twierdzi, że nie planuje powrotu do wcześniejszego modelu.

The Verge przeprowadził również ankietę wśród 20 profesjonalnych użytkowników w tym temacie. Wykazała ona, że tylko jeden użytkownik widział powód do zakupu Maca Pro.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply