Gurman o górnym pasku Apple Vision Pro

W dzisiejszym biuletynie Power On Mark Gurman donosi, że Apple otworzyło testy zestawu Apple Vision Pro dla większej liczby pracowników wewnątrz firmy. Jedną z kwestii, która pojawiła się podczas rozszerzonych testów, jest waga urządzenia.

Headset Vision Pro nie jest lekki, ponieważ jest wykonany z aluminium i szkła. Aby zmniejszyć wagę urządzenia, Apple opracowało górny pasek, który pomaga złagodzić nacisk ciężaru na twarz użytkownika. Jednak Gurman mówi, że nie jest pewne, czy Apple dołączy górny pasek do pudełka.

Może zdarzyć się tak, że górny pasek będzie traktowany jako opcjonalny dodatkowy zakup. Zgadzało by się to z wypowiedzią Apple podczas WWDC, gdy powiedzieli, że zestaw słuchawkowy „zaczyna się od 3499 USD”, pozostawiając miejsce na opcjonalne ulepszenia i dodatki.

Górny pasek będzie prawdopodobnie jednym z takich dodatkowych zakupów. Soczewka korekcyjna Zeiss prawdopodobnie będzie również kolejnym, niezbędnym dla osób, które zwykle noszą okulary korekcyjne.

W biuletynie Gurman pisze:

„Testy i badania użytkowników Vision Pro rozszerzyły się w tym miesiącu na tysiące dodatkowych osób. Podczas gdy tylko najwyżsi rangą pracownicy mogą obecnie zabrać zestaw słuchawkowy do domu, „oczekuje się, że wkrótce się to zmieni”. Podczas gdy sprzęt zestawu słuchawkowego jest kompletny, prace nad oprogramowaniem trwają.”

Oczywiście jest jeszcze dużo czasu, biorąc pod uwagę, że Vision Pro trafi do sprzedaży dopiero „w przyszłym roku”.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply