Jak dodać widżety do macOS Sonoma i jak z nich korzystać

Apple sprawiło, że korzystanie z widżetu w macOS Sonoma jest niezwykle łatwe, nawet jeśli nie masz odpowiedniej aplikacji na Maca. Jest to łatwe, ale nie jest oczywiste i jak dotąd odczucia są mieszane. Oto jak z nich korzystać.

Wszystko może się zmienić między wersjami beta macOS Sonoma lub iOS 17, a ich publiczną premierą około września lub października. Na razie jednak, nawet od pierwszej wersji beta, Apple sprawiło, że większość kroków do wyboru widżetów iPhone’a jest szybka.

Aby wziąć widżet, który masz na swoim iPhonie i dodać go do komputera Mac, potrzebujesz:

  • macOS Sonoma
  • iOS 17
  • Mac i iPhone, aby być fizycznie blisko siebie
  • Oba urządzenia mają być w tej samej sieci Wi-Fi
  • Oba urządzenia do zalogowania się na ten sam Apple ID

Gdy wszystko jest już gotowe, proces dodawania widżetu iPhone’a jest dokładnie taki sam, jak w przypadku dodawania zwykłego widżetu macOS Sonoma. Zaczynasz od kliknięcia prawym przyciskiem myszy pustego miejsca na pulpicie lub wywołując ten sam pasek boczny widżetów, który jest znany z macOS Ventura. W obu przypadkach klikasz Edytuj widżety, a następnie u dołu ekranu Maca pojawia się nowy selektor widżetów. Gdybyś dodawał zwykły widżet na Maca, po prostu wyszukałbyś aplikację na Maca, która go udostępnia, lub przewinąłbyś i kliknął listę selektora. Aby dodać widżet tylko dla iPhone’a – robisz dokładnie to samo. Wszystkie widżety dostępne na iPhonie pojawią się teraz w selektorze widżetów na Macu. Wybiera się je w dokładnie taki sam sposób, jak widżety Maca.

Jest to ciekawa opcja, która mam nadzieję, jeszcze się rozwinie.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Jedna myśl na temat “Jak dodać widżety do macOS Sonoma i jak z nich korzystać

Leave a Reply