Szef działu uczenia maszynowego w Apple odchodzi

Ali Farhadi to kluczowa postać w dziedzinie uczenia maszynowego w Apple. Niestety szef działu uczenia maszynowego żegna się z Apple i obejmuje stanowisko dyrektora generalnego Allen Institute of Artificial Intelligence (AI2), organizacji non-profit.

Apple: Ali Farhadi

Związek Farhadiego z Apple sięga 2020 roku, kiedy to firma przejęła jego startup Xnor․ai za pokaźną sumę około 200 milionów dolarów. Teraz Ali Farhadi opuszcza Apple, aby dołączyć do Allen Institute, założonego przez Paula Allena w 2014 roku. Instytut koncentruje się na promowaniu sztucznej inteligencji i postępu technologicznego dla większego dobra.

Powołanie Farhadiego na stanowisko dyrektora generalnego AI2 jest znaczącym zwrotem wydarzeń, ponieważ Xnor․ai wyłonił się ze startupów AI2, zanim został ostatecznie przejęty przez Apple.

W swoim oświadczeniu Farhadi podkreśla potrzebę otwartych i przejrzystych badań nad sztuczną inteligencją. Podkreśla znaczenie stworzenia podstaw opartych na zasadach naukowych, które pozwolą na powszechny dostęp do danych, algorytmów i modeli. Farhadi jest głęboko przekonany, że takie podejście do otwartości ma kluczowe znaczenie dla kształtowania następnej generacji sztucznej inteligencji.

Jak Apple planuje zrekompensować stratę tak kluczowego pracownika? W tej chwili nie ma jeszcze oficjalnego następcy, ale będzie to trudne zadanie.

macpretorians

Źródło: Maclife

Leave a Reply