iOS 17 Beta 2: Co nowego?

Wczoraj wieczorem Apple opublikowało Beta 2 systemu iOS 17. Nowa beta systemu zawiera różne poprawki i wiele mniejszych innowacji. Po ogólnym przedstawieniu systemu w becie 1, Apple będzie teraz wdrażać nowe funkcje z każdą kolejną wersją beta. Oto przegląd zmian wprowadzonych przez Apple w wersji Beta 2.

iOS 17 Beta 2: Co nowego

Widok aktualizacji oprogramowania

Widok aktualizacji oprogramowania pokazuje teraz więcej informacji o oprogramowaniu beta. Całość zawiera teraz szczegółowe informacje o tym, jak dołączyć do programu beta i daje wskazówkę, aby wykonać kopię zapasową przed zainstalowaniem oprogramowania beta.

Wskazówki dotyczące aplikacji

iOS 17 beta 2

Różne aplikacje Apple zawierają krótkie wskazówki dotyczące funkcji. Na przykład w aplikacji Wiadomości znajduje się wskazówka dotycząca wysyłania wiadomości przez mówienie zamiast stukania za pomocą Siri. Jeśli chodzi o funkcję AirDrop, Apple zaleca trzymanie iPhone’a w pobliżu innego iPhone’a, gdy nie widzisz nikogo w pobliżu.

Usługi lokalizacji

W Ustawieniach -> Prywatność i bezpieczeństwo -> Usługi lokalizacyjne -> Usługi systemowe znajduje się nowa pozycja menu “Mikrolokalizacja”. Jednak Apple nie wyjaśniło jeszcze, o co w tym wszystkim chodzi.

Zameldowanie

iOS 17 beta 2

Funkcja Zamelduj się automatycznie powiadamia znajomych lub rodzinę o przybyciu do miejsca docelowego, takiego jak dom.

W ustawieniach Wiadomości Apple zmieniło brzmienie opcji danych dla funkcji Check In. Opcje są teraz “Pełne” i “Ograniczone” zamiast “Tylko bieżąca lokalizacja” i “Wszystkie odwiedzone lokalizacje”. Ograniczone dane są opisane jako bieżąca lokalizacja oraz szczegóły dotyczące baterii i sygnału sieciowego, podczas gdy “Pełne” obejmują wszystkie ograniczone dane oraz przebytą trasę i lokalizację ostatniego odblokowania iPhone’a i usunięcia Apple Watch.

Aplikacja Muzyka

Według Macrumors, w ustawieniach aplikacji Muzyka znajduje się teraz suwak do ustawiania czasu crossfadingu.

Widżety Apple Music

Niektóre widżety „Apple Music” są teraz dostępne w różnych rozmiarach.

Tryb gotowości

W trybie gotowości można teraz ustawić powiadomienia, aby nie pojawiały się już w ustawieniach. Jeśli użyjesz tej opcji, tylko krytyczne powiadomienia będą wyświetlane na ekranie.

Ustawienia aplikacji fitness

Według 9to5Mac, aplikacja Fitness ma teraz własną kategorię w Ustawieniach w wersji Beta 2.

Tapety dla CarPlay

Pojawiły się nowe tapety dla CarPlay.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “iOS 17 Beta 2: Co nowego?

Leave a Reply