iOS 17 ułatwia skanowanie kodów QR

Aktualizacja iOS 17, która pojawi się jesienią tego roku, przyniesie wiele nowych funkcji zaprojektowanych w celu dalszej poprawy komfortu korzystania z iPhone’a. Wśród ulepszeń i udogodnień jest mała ale bardzo przydatna zmiana. Chodzi o optymalizację skanowania kodów QR. Ta korekta znacznie uprości sposób, w jaki użytkownicy iPhone’a skanują kody QR.

Ulepszone skanowanie kodów QR w iOS 17

Po raz pierwszy skanowanie kodów QR pojawiło się w systemie iOS 11, a link URL zeskanowanego kodu QR początkowo pojawiał się jako powiadomienie push na ekranie. Ze względu na potencjalne zamieszanie, Apple zmieniło projekt w iOS 13, ale stworzyło to nowy problem: przycisk poruszał się w wizjerze, gdy obiektyw aparatu się poruszał, co czyniło go jeszcze trudniejszym do dotknięcia niż wcześniej.

MacRumors donosi, że Apple nadal pracuje nad rozwiązaniem tego problemu w iOS 17. Podczas skanowania kodu QR przycisk skrótu pojawia się teraz wygodnie w dolnej części interfejsu aparatu. Użytkownicy nie muszą już podążać za ruchomym linkiem przez wizjer, ale mogą dotknąć jego statycznej pozycji nad spustem migawki.

System iOS 17 ma otrzymać wiele innych funkcji i ulepszeń np aplikację Dziennik. Zanim ostateczna wersja iOS 17 zostanie wydana na jesień tego roku, deweloperzy będą testować wersje beta iOS 17.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply