iOS 17 i macOS Sonoma dodają obsługę klucza Passkey do Apple ID

Począwszy od iOS 17, iPadOS 17 i macOS Sonoma, użytkownicy z Apple ID będą automatycznie przypisywani do klucza dostępu, umożliwiając im logowanie się do swojego Apple ID za pomocą Face ID lub Touch ID zamiast hasła na różnych stronach logowania Apple, w tym icloud.com, appleid.apple.com, appstoreconnect.apple.com i innych.

Apple wyjaśnia dlaczego klucze dostępu są bezpieczniejszą alternatywą dla haseł:

Klucz dostępu to niewidoczna dla użytkownika jednostka kryptograficzna używana zamiast hasła. Klucz dostępu składa się z pary kluczy, co w porównaniu z hasłem znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Jeden klucz jest publiczny, zarejestrowany w witrynie lub aplikacji, z której korzystasz. Drugi klucz jest prywatny, przechowywany tylko przez urządzenia.

Obsługa klucza Passkey dla Apple ID będzie również dostępna dla aplikacji i witryn innych firm, które obsługują funkcję „Zaloguj się za pomocą Apple”.

Użytkownicy korzystający z wersji beta systemów iOS 17, iPadOS 17 i macOS Sonoma mogą od dziś testować tę funkcję na obsługiwanych stronach logowania Apple, ale nie wydaje się, aby była ona jeszcze dostępna dla wszystkich. Wszyscy użytkownicy posiadający Apple ID będą mogli logować się za pomocą klucza dostępu, gdy aktualizacje oprogramowania zostaną udostępnione publicznie jesienią tego roku.

Obsługa klucza dostępu na stronie Apple ID została wcześniej zauważona przez użytkownika Twittera @aaronp613.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply