Kierownictwo Apple mówi o innowacjach systemu watchOS 10

W niedawnym wywiadzie dyrektorzy Apple Kevin Lynch i Deidre Caldbeck wyjaśniają różne aspekty projektowe systemu watchOS 10. Zanim nowy system operacyjny Apple Watch będzie dostępny dla wszystkich użytkowników jesienią, dyrektorzy Apple wyjaśniali brak obsługi tarcz zegarków innych firm, przegląd systemu widżetów i nowy sposób działania Digital Crown.

Apple omawia watchOS 10

Z każdym nowym systemem Apple Watch jest dostarczany z różnymi tarczami zegarka, które użytkownicy mogą dostosować. Nie inaczej jest w przypadku watchOS 10, który również wprowadzi kilka nowych projektów. Nie będzie jednak opcji instalowania tarcz zegarków innych firm.

W wywiadzie dla Tages-Anzeiger, Lynch i Caldbeck wyjaśnili powody stojące za stanowiskiem Apple w sprawie tarcz zegarków innych firm:

Tarcza zegarka działa jak ekran główny i ważne jest, aby działała spójnie i niezawodnie. Apple nadal dyktuje dostępne tarcze zegarka i zapewnia, że wszystkie kombinacje działają płynnie nawet po głównych aktualizacjach systemu operacyjnego.

Jak widać stanowisko Apple wynika z potrzeby utrzymania spójności tarcz zegarka, zwłaszcza podczas aktualizacji systemu operacyjnego. Kierownictwo wyjaśnia, że tarcze zegarków innych firm mogą nie zachować swojej funkcjonalności w obliczu zmian systemowych, takich jak nowo wprowadzony gest machnięcia w górę w systemie watchOS 10, który może być używany do wyświetlania widżetów wybieranych przez użytkownika.

watchOS 10: intuicyjne nowe funkcje

Kluczową funkcją systemu watchOS 10 jest nowy system widżetów. Jest on postrzegany jako ewolucja koncepcji Glances z systemu watchOS 1.0. Nowy system uprościł dostępność poprzez zmniejszenie złożoności systemu Glances.

Sposób działania Digital Crown został również dostosowany w systemie watchOS 10. Zamiast uruchamiać wielozadaniowy przełącznik aplikacji, pojedyncze naciśnięcie otwiera teraz centrum sterowania, upraszczając dostęp do ulubionych przycisków w systemie. Przełącznik aplikacji został przeniesiony i można uzyskać do niego dostęp poprzez dwukrotne naciśnięcie korony.

To dopiero pierwsza beta systemu, ale już widać, że całość podąża w dobrym kierunku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply