Apple TV+ zapowiada francuski serial dramatyczny „Carême”

Apple TV+ ogłosiło kolejny serial w swojej usłudze. Tym razem jest to francuski serial dramatyczny „Carême”. Główny wątek serialu kręci się wokół francuskiego szefa kuchni Marie-Antoine Carême.

Nowy serial „Carême” będzie miał osiem odcinków. Opowiada on ekscytującą historię pierwszego na świecie kucharza celebryty – Marie-Antoine’a Carême’a – który od skromnych początków w Paryżu doszedł do szczytu kulinarnej sławy w napoleońskiej Europie. Chociaż marzy tylko o zostaniu najsłynniejszym szefem kuchni na świecie, jego talent i ambicja przyciągają uwagę znanych i wpływowych polityków, którzy wykorzystują go jako szpiega Francji.

Zdobywca Cezara Benjamin Voisin wciela się w rolę Carême’a, nominowany do Cezara Jérémie Renier gra politycznego geniusza Charlesa-Maurice’a de Talleyrand-Périgord, a zdobywczyni Cezara Lyna Khoudri gra Henriette, kochankę Carême’a i największe zagrożenie.

Carême jest sierotą obdarzoną boskim talentem kulinarnym, która marzy tylko o jednym: zostać najsłynniejszym szefem kuchni na świecie i nadać szlachectwo nowej sztuce, “gastronomii”. Ambicja Carême’a przyciąga uwagę najbardziej makiawelicznego człowieka swoich czasów, Charlesa-Maurice’a de Talleyranda-Périgorda, który podniósł francuską politykę do wysokiej sztuki. Talleyrand uwodzi Carême’a, który może zostać wielkim szefem kuchni… ale najpierw musi zostać szpiegiem Francji.

Oparty na prawdziwym wydarzeniu, “Carême” zabiera nas przez surowe, obskurne realia XIX-wiecznych kuchni, w połączeniu z wystawnym przepychem rezydencji i kulturalnych arystokratów, którym służy, gdzie manipulacje są u władzy. Carême jest zdeterminowany, by uciec od biedy i zrealizować swoje marzenie. Może wybrać zemstę lub mieć wszystko – kobiety, bogactwo, sławę – ale za jaką cenę? Jego miłość? Jego duszy? Jego życia?

Zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. W tej chwili nie ma jeszcze podanej daty premiery.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply