Benchmark: układ M2 Ultra wykazuje doskonałą wydajność

Apple oprócz sprzętu i systemów operacyjnych zaprezentowało podczas WWDC 2023 również nowy procesor. M2 Ultra znalazł miejsce zarówno w odświeżonym Mac Studio jak i nowych Mac Pro. Teraz nowy układ sprawdza się w pierwszych testach porównawczych. Przy tej okazji nowy procesor Apple wykazuje znaczny wzrost wydajności w porównaniu do swojego poprzednika, M1 Ultra.

M2 Ultra przewyższa konkurencję pod względem wydajności

Wyniki Geekbench 6 pokazują duży skok wydajności procesora. Mac Studio wyposażony w M2 Ultra osiągnął w testach wyniki jedno- i wielordzeniowe odpowiednio około 2800 i 21 700 punktów. Wartości te potwierdzają skok wydajności nawet o 20 procent w porównaniu do układu M1 Ultra. Pełną listę przetestowanych układów można zobaczyć na stronie Geekbench.

To sprawia, że M2 Ultra jest w tej chwili najpotężniejszym chipem, jaki Apple kiedykolwiek wprowadziło na rynek. Nie będę tutaj przytaczał przewagi nad procesorami Intela, bo to nie po to Apple wprowadziło chip Apple Silicon do ostatniego „intelowskiego” komputera, żeby wracać w porównaniach do procesora Intela.

Jednym słowem, Apple wyprodukowało kolejny procesor, który wykazuje jeszcze większą moc. Ja zadaję sobie pytanie, dla kogo jest ten procesor. Napewno nie dla zwykłego użytkownika, który koduje, montuje filmy itp. Do takich celów służy już M1 Ultra, które w pełni chyba nikt nie wykorzystuje.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply