Lionel Messi przenosi się do Inter Miami – czy to zasługa Apple?

Przyszłość Lionela Messiego została wyjaśniona. Po tym, jak mistrz świata ogłosił kilka dni temu, że opuści Paris Saint-Germain, teraz oficjalnie potwierdzono, że Messi przeprowadzi się do USA do Interu Miami. Mówi się, że za wszystkim stoi Apple, które wraz z MLS oferują Messiemu część przychodów z transmisji.

Lionel Messi przenosi się do Inter Miami – Apple jako centralny element układanki

Ostatnio mówiono, że Lionel Messi przeprowadzi się do Al-Hilal w Arabii Saudyjskiej. Następnie informowano, że Messi jest bliski powrotu do Barcelony. Ba, widziano nawet jego ojca, który jest również jego menadżerem, w towarzystwie prezesa Barcelony.

Wszystko jednak wyjaśniło się bardzo szybko i Messi przenosi się do Inter Miami w USA dla współwłaściciela Davida Beckhama.

Co Apple ma wspólnego ze zmianą? Latem ubiegłego roku Apple ogłosiło, że firma będzie transmitować wyłącznie mecze Major League Soccer przez dziesięć lat. Od wiosny tego roku MLS Season Pass jest dostępny za pośrednictwem aplikacji Apple TV. Ze względu na zaawansowany etap sezonu Apple niedawno zmniejszył przepustkę sezonową MSL.

Mówi się, że Messi będzie zarabiał na przychodach ze streamingu. Zmiana Messiego na Inter Miami powinna ożywić ligę i zapewnić, że więcej użytkowników zdecyduje się na przepustkę sezonową MLS. Messi zarobi wtedy procent tej sprzedaży.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Lionel Messi przenosi się do Inter Miami – czy to zasługa Apple?

Leave a Reply