Aplikacja Tasks otrzymuje dużą aktualizację

Aplikacja Tasks została wydana latem 2020 roku i chce konkurować między innymi z liderem branży Things. Bezpłatni użytkownicy mogą tworzyć dwa projekty, ale muszą obejść się bez zaawansowanych funkcji. Tasks są nowocześnie zaprojektowane i łatwe w użyciu. Nowe zadania można umieszczać w uporządkowany sposób, można przypisać tagi i ustawić datę. W szczegółach możesz również wprowadzić datę zakończenia, określić priorytet oraz przypiąć notatki i zdjęcia. Program oferuje również tryb ciemny, dogaduje się ze skrótami Siri, widżetami i umożliwia dwukolumnowy widok w formacie poziomym iPhone’a. Zadania można szybko przenosić między projektami za pomocą przeciągania i upuszczania, a także pełnej obsługi gładzika i myszy dla iPadOS, a także widoku dzielonego i wielozadaniowości.

Tasks 3 – co nowego?

Tasks 3.0
Tasks 3.0

Pierwszą rzeczą, którą zauważą obecni użytkownicy po zainstalowaniu aktualizacji, jest nowy projekt. Aplikacja na iPhone’a i iPada ma nowy pasek boczny, który ułatwia znajdowanie własnych projektów i filtrów. Tworzenie nowego zadania stało się również łatwiejsze dzięki nowemu interfejsowi i jest znacznie bardziej wydajny widok ze szczegółami zadania. Poprawiono również obsługę przeciągania i upuszczania, co powinno być wielką zaletą dla użytkowników iPada.

Jeśli chodzi o wersję na Maca, aplikacja została opracowana od podstaw. Użytkownicy powinni zauważyć, że poruszanie się po aplikacji macOS stało się teraz znacznie przyjemniejsze z powodu tej zmiany.

Oprócz nowego interfejsu, Tasks 3.0 zawiera również nowe funkcje. Aktualizacja wprowadza Tasks Cloud, nowy sposób synchronizacji zadań na wszystkich urządzeniach. Podczas gdy poprzednie wersje były oparte na iCloud, nowy system oferuje nowe możliwości, takie jak współpraca. Możesz teraz zaprosić ludzi do wspólnej pracy nad projektem. Następnie możesz przypisać konkretne zadania każdej osobie, otrzymywać powiadomienia o nowych zadaniach i odpowiadać na komentarze. Podczas opracowywania zwrócono również uwagę na ochronę danych: Jeśli nie czujesz się komfortowo z nowym systemem w chmurze, możesz zamiast tego nadal korzystać z iCloud Sync. Rozwiązanie to jest bardzo podobne do tego zaimplementowanego w aplikacji Craft.

Tasks można pobrać z App Store. Mamy różne wersje opłat za aplikację, więc możecie sami zdecydować, jaka wersja pasuje najlepiej do Waszych potrzeb.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply