iOS 16.5: właściciele iPhonów skarżą się na baterię

Dla naszych iPhonów całkiem niedawno otrzymaliśmy nowy system iOS 16.5. Zawsze po jakimś czasie użytkowania nowego systemu, zgłaszane są mniejsze lub większe problemy. Nie inaczej jest w przypadku iOS 16.5. Kilku właścicieli iPhonów zgłosiło błąd, który poważnie wpłynął na wydajność baterii ich urządzeń. Oczywiście po zainstalowaniu najnowszego systemu iOS 16.5. Brytyjski serwis informacyjny The Mirror przytacza skargi w mediach społecznościowych dotyczące aktualizacji oprogramowania „absolutnie dziesiątkującej baterię mojego iPhone’a 12 Pro” i powodującej „rozładowanie baterii pod iOS 16.5″.

Pobieżne wyszukiwanie na Twitterze pokazuje, że jeden z użytkowników pyta wsparcie Apple, czy jest „jakaś aktualizacja dotycząca iOS 16.5, ponieważ wyczerpuje baterię urządzenia”.

Inny skarży się:

Niektórzy wyjaśniają to w ten sposób:

„System operacyjny wykonuje operacje w tle, optymalizując wszelkiego rodzaju dane, a czasem indeksując zdjęcia za pomocą nowych algorytmów uczenia maszynowego. Wszystko to zwiększa zużycie baterii. Nie wspominając o tym, że zarządzanie baterią jest obsługiwane przez wyrafinowane algorytmy, których dostosowanie może zająć kilka cykli ładowania i rozładowania”.

Samo Apple zaleciło odczekanie kilku dni, aby wydajność baterii wróciła do normy: około 48 godzin powinno wystarczyć na powrót do normy.

macpretorians

Źródło: Macwelt

Leave a Reply