Jak jednocześnie publikować na kontach Twitter i Mastodon?

Po zawirowaniach na Twitterze niektórzy jego użytkownicy zaczęli rozglądać się za alternatywą. Jak wiemy sieć Mastodon jest obecnie jedną z najpopularniejszych takich alternatyw. Jednak wiele osób pozostawia sobie swoje konta na Twitterze i publikują i tu, i tu. Jest to dosyć męczące, gdy publikuje się te same treści w dwóch sieciach społecznościowych.

Jak się jednak okazało, istnieje prosty sposób na ułatwienie sobie tego zadania. Projektant Parker Ortolani stworzył Twoot – skrót Siri. Pozwala on publikować posty na kontach Twitter i Mastodon z iPhone’a, iPada i Maca w tym samym czasie.

Publikowanie na kontach Twitter i Mastodon w tym samym czasie

Twoot to prosty i bardzo przydatny skrót. Pozwala on na publikowanie tych samych treści jednocześnie na kontach Twitter i Mastodona. W ten sposób użytkownicy są w stanie utrzymać oba konta zaktualizowane.

Skrót dla kont Twitter i Mastodon

Po uruchomieniu skrótu, aplikacja pyta użytkownika, co chce opublikować. Następnie wykorzystuje integrację skrótów dostępną w aplikacjach Twitter i Mastodon, aby udostępnić to, co właśnie napisałeś w każdej sieci społecznościowej. Dla ułatwienia można dodać Twoot do ekranu głównego, Docka, a nawet paska menu w macOS. Oczywiście istnieje również opcja użycia Siri do uruchomienia skrótu. Twoot współpracuje również z Share Sheet, dzięki czemu można udostępniać tekst i linki z innych aplikacji na obu platformach. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać skrót i zezwolić mu na dostęp do oficjalnych aplikacji Twitter i Mastodon.

Jak mówi sam twórca skrót został stworzony dla zabawy jako eksperyment i jest przeznaczony do użytku osobistego. Można edytować skrót, aby działał tak, jak chcemy. Skróty mogą w przyszłości nie działać z nowymi wersjami oprogramowania. Jednak w tej chwili działa wszystko prawidłowo.

Jeśli jesteś zainteresowany możesz pobrać skrót tutaj.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply