Apple planuje zamienić zablokowany iPhone w inteligentny wyświetlacz z iOS 17

Apple podobno planuje nowy interfejs dla iPhone’ów. Ma on pokazywać takie informacje jak terminy w kalendarzu, pogoda i powiadomienia w stylu wyświetlacza inteligentnego domu. Ma to być podobno jedna z nowych funkcji, które pojawią się w aktualizacji oprogramowania iOS 17.

Zgodnie z raportem:

Widok pojawi się, gdy iPhone jest zablokowany i ustawiony poziomo, działając podobnie do dedykowanych wyświetlaczy oferowanych przez Google Alphabet. i Amazon. Chodzi o to, aby iPhone’y były bardziej przydatne, gdy leżą na przykład na biurku lub szafce nocnej.

Apple pracuje również nad nowym poziomym interfejsem dla iPada, ale tutaj prace postępują trochę wolniej. Nowy ekran blokady iPhone’a z iOS 16 nie jest jeszcze dostępny na iPadach, a widżety ekranu głównego, które zostały uruchomione w iOS 14, pojawiły się na tablecie dopiero w iPadOS 15. Tak więc z pewnością poczekamy tutaj na nowe funkcje jeszcze jakiś czas.

Firma bada inne sposoby przekształcenia swoich urządzeń w wyświetlacze inteligentnego domu. Obejmuje to opracowanie taniego tabletu, który może magnetycznie mocować się do ścian i stojaków. Zamysł jest taki, aby tani tablet służył do sterowania takimi rzeczami jak termostaty i światła, pokazywania wideo i obsługi czatów FaceTime. Projekt znajduje się jednak z bardzo wczesnej fazie.

Wracając do iPhone’a to nowy widok jest jedną z kilku zmian planowanych dla iOS 17, która zostanie udostępniona później w 2023 roku. Apple planuje zaprezentować oprogramowanie wraz ze swoim zestawem słuchawkowym o mieszanej rzeczywistości na Worldwide Developers Conference 5 czerwca.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply