Twitter: Błąd powoduje, że usunięte tweety są przywracane

Twitter to w tej chwili jedna wielka niewiadoma i to z coraz gorszą prasą. Od przejęcia przez Muska po zamieszanie z Twitter Blue. Widać nie jest to koniec problemów serwisu.

Ostatnio na Twitterze pojawił się problem związany z faktem, że usunięte tweety tak naprawdę nie zostają usunięte. Nie wiadomo, jak powszechny jest ten błąd w tym momencie.

Dwa tygodnie temu James Vincent z The Verge usunął wszystkie swoje tweety. Ale dzisiaj „odkrył, że Twitter przywrócił garść moich starych retweetów; interakcje, o których wiem, że usunąłem z mojego profilu…”, a niektóre z retweetów pochodzą z 2020 roku.

Jak się okazało Vincent nie jest jedyną osobą, która doświadczyła błędu na Twitterze. Są dziesiątki tysięcy tweetów wskrzeszonych po ich usunięciu.

W zeszłym tygodniu Dick Morrell podzielił się na Mastodon, że widział 34 000 tweetów z 38 000, które usunął:

W listopadzie ubiegłego roku usunąłem wszystkie swoje tweety. Każdy pojedynczy. Następnie uruchomiłem Redact i usunąłem wszystkie moje polubienia, media i retweety. 38 tysięcy tweetów zniknęło. Przez sześć miesięcy miałem poniżej 5 tweetów online. Obudziłem się dzisiaj, aby znaleźć 34 tys. z nich przywróconych przez Twittera, który prawdopodobnie przywrócił farmę serwerów. Teraz usuwam je ponownie. To pokazuje, dlaczego NIE powinieneś używać Twittera.

Vincent zauważa, że trudno jest określić, jak powszechny jest ten problem lub co go powoduje. Pracownicy z The Verge ujawnili, że nie wszyscy zauważyli problem, ale Morrell, który widział 34 000 tweetów, powiedział ostatnio ZDNET, że 400 osób skontaktowało się z nim w sprawie błędu.

Vincent skontaktował się z Twitterem w tej sprawie, ale otrzymał automatyczną odpowiedź. Czyli niestety zero pomocy w rozwiązaniu problemu.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply