Apple ogłasza wielomiliardową umowę z Broadcom na komponenty wyprodukowane w USA

Dzisiaj Apple ogłosiło, że została podpisana nowa wieloletnia umowa z Broadcom. Umowa opiewa na wiele miliardów dolarów. Broadcom jest wiodącą amerykańską firmą technologiczną i zaawansowaną produkcyjnie. Na mocy tej umowy Broadcom zobowiązuje się do opracowania komponentów częstotliwości radiowej 5G – w tym filtry FBAR – oraz ma dostarczyć najnowocześniejsze komponenty łączności bezprzewodowej. Filtry FBAR zostaną zaprojektowane i zbudowane w kilku kluczowych amerykańskich centrach produkcyjnych i technologicznych, w tym Fort Collins w Kolorado, gdzie Broadcom ma duży zakład.

„Cieszymy się, że możemy podjąć zobowiązania, które wykorzystują pomysłowość, kreatywność i innowacyjnego ducha amerykańskiej produkcji. Wszystkie produkty Apple zależą od technologii zaprojektowanej i zbudowanej tutaj w Stanach Zjednoczonych i będziemy nadal pogłębiać nasze inwestycje w gospodarkę USA, ponieważ mamy niezachwianą wiarę w przyszłość Ameryki.” (Tim Cook, dyrektor generalny Apple)

Apple już w tej chwili wspiera ponad 1100 miejsc pracy w zakładzie produkcyjnym filtrów FBAR firmy Broadcom w Fort Collins. Przyszłe partnerstwo umożliwi Broadcom dalsze inwestowanie w krytyczne projekty automatyzacji i podnoszenie kwalifikacji techników i inżynierów.

Technologia 5G kształtuje przyszłość elektroniki użytkowej nowej generacji – a Apple wydaje dziesiątki miliardów dolarów na rozwój tej dziedziny w USA. Inwestycje te są częścią zobowiązania Apple podjętego w 2021 roku do zainwestowania 430 miliardów dolarów w gospodarkę USA w ciągu pięciu lat. W tej chwili Apple jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu dzięki swoim bezpośrednim wydatkom z amerykańskimi dostawcami, inwestycje w centra danych, wydatki inwestycyjne w USA i inne wydatki krajowe.

Po wprowadzeniu technologii 5G na urządzenia Apple w 2020 roku, Apple pomogło rozszerzyć i przyspieszyć przyjęcie 5G w całym kraju. Nastąpiło to poprzez innowacje i wzrost zatrudnienia wśród firm, które wspierają innowacje i infrastrukturę 5G.

macpretorians

Źródło: Apple Newsroom

Leave a Reply