Yeelight ogłasza wsparcie Matter dla swojej linii Pro

Yeelight, marka znana przede wszystkim ze swoich doskonałych lamp, oficjalnie ogłosiła wsparcie dla protokołu Matter w całej linii produktów Yeelight Pro. Rozwiązanie to pozwala na płynną integrację z takimi platformami jak Apple HomeKit, Google Home, Amazon Alexa, Samsung SmartThings. Dzięki aktualizacji istniejącej bramki S20, wszyscy użytkownicy Yeelight Pro mogą teraz korzystać z zalet protokołu Matter.

Yeelight Pro to linia inteligentnych produktów oświetleniowych klasy premium znana z profesjonalnego projektu oświetlenia, stabilnego systemu inteligentnego sterowania oświetleniem i wysokiej klasy inteligentnych urządzeń oświetleniowych. Oferuje zintegrowane rozwiązanie mające na celu zapewnienie najwyższej jakości inteligentnego oświetlenia.

Do tej klasy produktów należą inteligentne światła, czujniki, inteligentne przełączniki i nie tylko. Dzięki kompatybilności ze standardem Matter, firma wzmacnia swoje zaangażowanie w bezpieczną łączność. Wspiera większą kompatybilność i umożliwia ulepszone połączenia między inteligentnymi urządzeniami.

Niestety istnieje mankament w urządzeniach należących do linii Pro. Większość z nich łączy się przez Bluetooth. Technologia ta uważana jest jako przestarzała i niepewna. W związku z tym większość aktualnych rozwiązań opiera się na Thread.

Jednak Coaster Li, wiceprezes Yeelight Overseas Division, wyraził podekscytowanie udaną integracją protokołu Matter z linią produktów Yeelight Pro.

„Ta integracja pozwala naszym produktom płynnie współpracować z rozszerzającą się gamą inteligentnych urządzeń domowych, zapewniając naszym klientom większą swobodę i elastyczność w tworzeniu pożądanych środowisk oświetleniowych”.

Miejmy nadzieję, że firma opracuje w przyszłości urządzenia wykorzystujące do łączenia się bardziej niezawodne technologie.

macpretorians

Źródło: HomeKitNews

Jedna myśl na temat “Yeelight ogłasza wsparcie Matter dla swojej linii Pro

Leave a Reply