Porsche Taycan chce Apple Maps

Trasa Apple Maps EV trafia do Porsche Taycan. Właściciele Porsche Taycan mogą teraz wyznaczać trasy w CarPlay za pośrednictwem Apple Maps na podstawie poziomu naładowania pojazdu.

Producenci pojazdów znaleźli się w centrum uwagi po publicznym odejściu GM od Apple CarPlay. Jednak Porsche podwoiło swoje zaangażowanie w CarPlay.

Według strony internetowej Porsche, wszystkie modele Porsche Taycan zyskały wsparcie dla tras Apple Maps EV za pośrednictwem CarPlay. Funkcja ta została ogłoszona podczas WWDC w 2020 roku, a Porsche jest dopiero drugą firmą, która ją przyjęła.

Po zainstalowaniu aktualizacji Mapy Apple będą wykorzystywać informacje o pojeździe w czasie rzeczywistym do wyświetlania baterii i wyznaczania tras. Funkcja ta daje kierowcom pojazdów elektrycznych możliwość planowania dłuższych podróży z uwzględnieniem stacji ładowania w oparciu o wskaźnik rozładowania akumulatora pojazdu i aktualny poziom naładowania.

Funkcja wyznaczania tras dla pojazdów elektrycznych w Mapach Apple została stworzona z myślą o prywatności. Tak więc dane o wybranej trasie nie są udostępniane Porsche, a informacje o baterii nie są udostępniane Apple.

Właściciele Porsche Taycan nadal mają dostęp do Porsche Charging Planner w oprogramowaniu produktu. Włączenie routingu Apple Maps EV ma na celu zapewnienie klientom wygody i wyboru.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply