OpenAI uruchamia bezpłatną aplikację ChatGPT na iPhone’a

OpenAI ogłosiło, że wydaje dedykowaną aplikację na iPhone’a dla swojej usługi ChatGPT. Aplikacja, która jest dostępna za pośrednictwem App Store, daje użytkownikom możliwość korzystania z ChatGPT za pośrednictwem natywnej aplikacji na ich iPhone’ach. Aplikacja jest darmowa i nie zawiera reklam. Obecnie jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, ale OpenAI twierdzi, że dostępność zostanie rozszerzona „w nadchodzących tygodniach”.

OpenAI w poście na blogu potwierdził, że ChatGPT na iPhone’a będzie oferował ten sam zestaw funkcji, co wersja internetowa usługi. Powiedzmy tutaj jasno, że darmowa jest wersja ChatGPT 3 a nie wersja 4, która zrobiła ostatnio taką furorę w sieci. Wersja oprogramowanie nr 4 zawiera się w dodatkowej płatnej usłudze ChatGPT Plus.

Aplikacja będzie również synchronizować historię ChatGPT na wszystkich urządzeniach, w tym w sieci. Obejmuje również obsługę Whisper, systemu rozpoznawania mowy OpenAI o otwartym kodzie źródłowym. Ta integracja z Whisper umożliwia wprowadzanie głosowe dla aplikacji ChatGPT na iPhone. Aplikacja ChatGPT jest również całkowicie wolna od reklam.

ChatGPT nie w Cupertino

Apple natomiast zakazuje wewnętrznego korzystania z ChatGPT i podobnych usług. Wyciekły wewnętrzny dokument zawiera wyraźny zakaz korzystania przez pracowników Apple z ChatGPT, Bard lub podobnych LLM. Jednym z ważnych powodów są obawy o prywatność. W przeszłości zdarzały się przypadki, w których oprogramowanie nie działało poprawnie, a dane wyciekały. Obawy o możliwe wycieki danych i ochronę poufnych informacji doprowadziły wiodące firmy, takie jak Apple, do traktowania technologii LLM z przymrużeniem oka.

ChatGPT wysyła dane do programistów w celu ulepszenia modeli sztucznej inteligencji wykorzystywanych przez platformę. Jednak błąd w marcu umożliwił użytkownikom przeglądanie historii czatów innych użytkowników ChatGPT. Po tym incydencie ChatGPT dodał opcję dla użytkowników, aby wyłączyć historię czatu i zrezygnować z udziału w szkoleniu modeli AI.

Tak więc Apple zachowuje się ostrożnie wobec ChatGPT i bardzo dobrze. Ciekawy jestem jednak, kiedy Apple przedstawi swoje narzędzie sztucznej inteligencji, które będzie konkurowało z ChatGPT…

macpretorians

Źródło: 9To5Mac, macerkopf

Jedna myśl na temat “OpenAI uruchamia bezpłatną aplikację ChatGPT na iPhone’a

Leave a Reply