Eve Shutter Switch: rusza sterowanie żaluzjami HomeKit

Po informacjach na temat nowej lampy kulistej Eve Flare, dziś rano na rynku pojawiło się kolejne urządzenie od Eve Systems – sterowany za pomocą HomeKit przełącznik Eve Shutter Switch.

Urządzenie ma wymiary 4,1 x 9 x 9 cm i zostało zaprojektowane z myślą o łatwym zastąpieniu istniejących naściennych przełączników do sterowania żaluzjami lub roletami z napędem silnikowym. Urządzenie można zintegrować z Apple Home przez Bluetooth lub Thread. O stabilności i zasięgu sieci Thread chyba nikogo już nie trzeba przekonywać.

Sterowanie Eve Shutter Switch na podstawie lokalizacji i pozycji słońca

Szczególnie interesujące jest sterowanie, które uwzględnia lokalizację, datę i orientację okna w celu optymalnego sterowania roletami w oparciu o położenie słońca. Rolety mogą być również sterowane automatycznie lub ręcznie za pośrednictwem HomeKit lub fizycznego podwójnego przełącznika.

Eve Shutter Switch

Eve Systems pierwotnie zaprezentował Eve Shutter Switch na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej (IFA) w Berlinie i miał być dostępny od grudnia 2022 roku. Pół roku później urządzenie jest już dostępne. Wart zaznaczenia jest fakt, że wszystkie obecne urządzenia Thread firmy Eve Systems mają w przyszłości obsługiwać nowy standard Matter smarthome.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply