AirPods Pro z pomiarem temperatury?

AirPods Pro firmy Apple to słuchawki, które zyskały już sobie grono zagorzałych zwolenników. Ważą mało, są wygodne a dźwięk, który się z nich wydobywa jest wprost powalający. Technologia wbudowana w słuchawki sprawia, że dają one użytkownikowi niesamowite przeżycia podczas słuchania muzyki. Słuchawki posiadają spersonalizowany dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem ruchu głowy. Do dyspozycji mamy również tryb redukcji szumu i tryb kontaktu.

Dzięki wszystkim tym funkcjom słuchanie muzyki czy filmu sprawia, że dźwięk otacza Cię ze wszystkich stron. Jakbyś był na sali koncertowej.

Parowanie urządzenia z iPhonem czy iPadem również nie nastręcza żadnych trudności. Po prostu ułóż AirPods blisko iPhone’a lub iPada i stuknij opcję Połącz, żeby sparować słuchawki ze wszystkimi urządzeniami zalogowanymi na Twoim koncie iCloud.

AirPods Pro do zastosowania w służbie zdrowia

Ciekawymi funkcjami są także czujniki wbudowane w słuchawki. AirPods Pro posiada czujniki wykrywające ruch oraz mowę. Posiadają również czujnik nacisku. Rodzi się pytanie, czy słuchawki mogłyby pełnić jakieś funkcje związane ze zdrowiem, które tak promuje Apple. W tej chwili głównym zdrowotnym akcesorium jest Apple Watch, gdzie znajdziemy takie funkcje jak pomiar temperatury, pomiar tętna lub nasycenie krwi.

Natomiast Mark Gurman z Bloomberga w swoim ostatnim biuletynie Power On stwierdził, że chętnie widziałby w nowej wersji AirPods Pro czujniki zdrowia. Twierdzi on również, że wbudowany termometr podawałby lepsze wyniki temperatury z ucha, niż Apple Watch z nadgarstka.

Następną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w tym nowym modelu, są czujniki zdrowia i potencjalnie wbudowany termometr. W tej chwili Apple Watch ma termometr, który pomaga w śledzeniu płodności, ale myślę, że firma mogłaby uzyskać lepsze dane z ucha za pośrednictwem AirPods. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest lepsza żywotność baterii. W innych obszarach, takich jak jakość dźwięku i redukcja szumów, obecny model drugiej generacji jest już dość mocny. (Mark Gurman, Power ON)

Możliwość wykorzystania AirPods Pro w służbie zdrowia z pewnością byłaby rewolucyjnym krokiem firmy Apple. Wbudowany termometr umożliwiałby precyzyjny pomiar temperatury. Gurman zwraca uwagę na fakt, że mierzenie temperatury z ucha byłoby bardziej wiarygodne, niż z nadgarstka za pomocą Apple Watch. Ewentualne inne czujniki zdrowotne rozszerzyłyby możliwości słuchawek.

Jednakże, aby wprowadzić AirPods Pro do takiego zastosowania, firma musiałaby spełnić pewne wymagania. Przede wszystkim, słuchawki musiałyby posiadać odpowiednie certyfikaty medyczne. Inwestycja w takie rozwiązanie byłaby jednak z pewnością opłacalna, ponieważ zwiększyłaby to zakres działań firmy w służbie zdrowia.

Oprócz funkcji zdrowotnych, Gurman zwraca również uwagę na potrzebę poprawy żywotności baterii w nowym modelu. Gdyby firma rzeczywiście wprowadziła nowe czujniki, bateria musiałaby być dużo bardziej wydajna, niż jest w tej chwili.

Bez wątpienia, wprowadzenie dodatkowych funkcji zdrowotnych w AirPods Pro byłoby krokiem w dobrą stronę i przyczyniłoby się do dalszego rozwoju firmy Apple w branży medycznej.

macpretorians

Leave a Reply