AirTag pomaga w aresztowaniu dwóch złodziei

O przydatności AirTag wie już chyba każdy. Ostatnio ponownie urządzenie udowodniło jak bardzo potrafi być użyteczne.

Parę dni temu AirTag był w stanie pomóc władzom policyjnym w aresztowaniu dwóch braci, którzy krótko wcześniej dokonali napadu rabunkowego, kradnąc około 1,1 miliona dolarów. Z dokumentów sądowych wynika, że AirTag był ukryty w jednym z pojemników z gotówką.

AirTag pomaga w aresztowaniu dwóch złodziei

Dwaj bracia zostali początkowo oskarżeni za swoją rolę w napadzie w grudniu ubiegłego roku. Obaj zostali oskarżeni o kradzież ponad 1 mln dolarów z ciężarówki pancernej i bankomatu w Chicago w Halloween.

„Według aktu oskarżenia i skarg kryminalnych, do napadu doszło krótko po godz. 10:45 rano 31 października 2022 roku, gdy kurier ochrony Brink uzupełniał bankomat w banku w 16700 block of Torrence Avenue w Lansing. Rabusie markowali broń ręczną i ukradli pistolet i torbę z pieniędzmi od kuriera, a także gotówkę z bankomatu, zgodnie z aktem oskarżenia. Następnie siłą wciągnęli kuriera do opancerzonej ciężarówki i kazali mu otworzyć wewnętrzne schowki i oddać torby z gotówką, powiedział akt oskarżenia. Rabusie ukradli około 121,824 dolarów od kuriera i bankomatu oraz około 904,132 dolarów z opancerzonej ciężarówki.”

Jak donosi lokalna gazeta WGN (tutaj poprzez 9to5Mac), AirTag ostatecznie odegrał kluczową rolę w aresztowaniu dwóch braci. Świadkowie ujawnili, że szary Nissan był zaparkowany w pobliżu opancerzonej ciężarówki, której używali dwaj bracia, gdy przybyli na miejsce zdarzenia. Stamtąd podejrzani zamienili się pojazdami i zabrali pieniądze do jeepa należącego do trzeciego mężczyzny, który początkowo nie został oskarżony wraz z braćmi. W nowej skardze karnej złożonej w tym tygodniu władze zaleciły, aby ten mężczyzna również został oskarżony za swoją rolę.

W niedawno ujawnionych dokumentach ukazano, że w jednym z pojemników ze skradzionymi pieniędzmi ukryty był AirTag. Firma ochroniarska Brink zaalarmowała śledczych o AirTagu, dzięki czemu otrzymywali oni aktualizacje na żywo na temat lokalizacji pieniędzy i sprawców.

To już kolejny przykład użyteczności AirTag podczas kradzieży.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply