iPhone 15 bez haptycznych przycisków

Wielokrotnie w tym roku mówiono o tym jak będzie wyglądał nowy iPhone 15. Jedną ze zmian w wyglądzie miały być nowe przyciski. Fizyczne przyciski miały zostać zastąpione haptycznymi przyciskami. Dotyczyło to przycisków głośności i nowego przycisku wyciszenia.

Następnie pojawiły się w sieci nawet rendery pokazujące jeden przycisk pojemnościowy, który miałby zastąpić dwa oddzielne przyciski do zwiększania i zmniejszania poziomu głośności.

Wszystko jednak wskazuje na to, że iPhone 15 będzie posiadał jeszcze fizyczne przyciski. W swoim najnowszym wydaniu biuletynu Power On, Mark Gurman twierdzi, że Apple waha się, czy włączyć tę funkcję. Podobno wynikły pewne problemy w produkcji.

„…Wynika to ze złożoności inżynierii i produkcji, wyższych związanych z tym kosztów i problemów związanych z integracją oprogramowania. Na razie wygląda na to, że przyciski zostały wyłączone z modeli produkcyjnych, mimo że najnowsze wewnętrzne jednostki testowe iPhone’a 15 Pro nadal je mają. Powiedziano mi, że firma prawdopodobnie przyjmie tę funkcję w przyszłym roku.” (Mark Gurman, Power On)

To opóźnienie powoduje, że raczej nie zobaczymy tych przycisków w tym roku, lecz dopiero w modelach iPhone’a 16 w 2024r. Miejmy nadzieję, że dostawca Apple Cirrus Logic, który jest odpowiedzialny za przyciski haptyczne, poradzi sobie z problemem.

macpretorians

Źródło: Power On

Leave a Reply