Apple Watch a pęknięta aorta

Apple Watch po raz kolejny uratował życie osobie z ogromnymi problemami zdrowotnymi. Tym razem urządzenie uratowało życie kobiecie w pokoju hotelowym. Takie wiadomości przekazał użytkownik Reddita Xanderpy, który opisuje dramatyczny incydent z udziałem swojej matki podczas podróży służbowej.

Matka Xanderpy’ego przebywała w hotelu, gdy nagle poczuła ból w klatce piersiowej. Zaniepokojona tą dolegliwością, szybko skontaktowała się z przyjaciółką, która również przebywała w tym samym hotelu. Niestety kobieta w pewnym momencie upadła na podłogę.

Przyjaciółka, która pospieszyła do pokoju, nie straciła zimnej krwi i zadzwoniła pod numer 911. Wtedy dowiedziała się, że służby ratunkowe są już w drodze. Stało się tak dzięki funkcji wykrywania upadku w zegarku Apple Watch noszonym przez matkę Xanderpy, która uruchomiła automatyczne wezwanie pomocy, gdy tylko upadła.

Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali rozdarcie aorty. Stwierdzono, że natychmiastowe przewiezienie do szpitala miało kluczowy wpływ na skuteczne leczenie w takiej sytuacji.

Kiedy matka Xanderpy odzyskała przytomność po operacji, zastanawiało ją szybkie przybycie karetki, ponieważ przed upadkiem nie zadzwoniła pod numer 911. Zagadka została rozwiązana, gdy odkryli, że jej zegarek wybrał służby ratunkowe po tym, jak upadła i znieruchomiała.

Funkcja wykrywania upadku w Apple Watch była jest bohaterem tej historii, a nam ten incydent powinien przypomnieć, jak ważne jest aktywowanie tej funkcji.

macpretorians

Źródło: Maclife

Leave a Reply