Nowe gniazdka z HomeKit od Meross i Luminea

Merros przedstawił niedawno kolejne gniazdko z pomiarem zużycia, jest toMSS210PHK. Natomiast Luminea przedstawiła kolejne gniazdo zewnętrzne współpracujące z HomeKit.

Meross ma już w swojej ofercie kilka gniazdek współpracujących z HomeKit. Jednak mi osobiście zawsze brakowało gniazdka Meross z pomiarem zużycia energii. Teraz firma wypuściła w końcu takie gniazdko. Dzięki Meross MSS210PHK dodano pośrednią wtyczkę z pomiarem zużycia.

Za pomocą aplikacji Meross można wyświetlić średnie, maksymalne i całkowite zużycie energii elektrycznej w tygodniu, miesiącu lub roku. Możliwe jest również określenie kosztów energii elektrycznej poprzez zapisanie kosztów za kilowatogodzinę.

Meross MSS210PHK jest dostępny na Amazon. Niestety w polskim Amazonie nie znalazłem tego gniazdka. Jeśli kto je namierzy, proszę o kontakt.

Z kolei firma Luminea wydała gniazdko zewnętrzne Home Control WLAN, które jest odporne na zachlapanie zgodnie z klasą ochrony IP44 i ma klapkę chroniącą wtyczkę, gdy nie jest używana. Gniazdo o maksymalnym poborze mocy 3,680 W może być więc bez problemu używane także na zewnątrz.

Urządzenie można zintegrować z Apple HomeKit, Amazon Alexa i Google Assistant poprzez WLAN (2,4 GHz). Ponieważ jest to gniazdko Tuya, można nim również sterować za pomocą aplikacji SmartLife i Tuya. Aplikacja Elesion od Pearl zapewnia również pomiar zużycia.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply