1Password będzie obsługiwał passkeys już w czerwcu

O tym, że 1Password pracuje nad integracją z Passkeys, firma informowała już w ubiegłym roku. Teraz znamy datę, kiedy wsparcie wejdzie w życie. Jeff Shiner, CEO 1Password, wyjaśnia, w jaki sposób menedżer haseł skupi się na nowej metodzie uwierzytelniania w przyszłości.

Passkeys zastąpi hasła

Hasła, jakie znamy, wkrótce znacząco się zmienią. Już podczas WWDC 2021 Apple opowiadało, w jaki sposób zmierza w kierunku bardziej bezpiecznego i łatwego w użyciu uwierzytelniania bez haseł. Firma poinformowała, że opracowuje nową funkcję o nazwie Passkey, która pozwoli klientom korzystać z uwierzytelniania kont całkowicie opartego na Face ID i Touch ID. Następnie jesienią 2022 roku Apple wprowadziło również wsparcie Passkey wraz z wydaniem iOS 16, iPadOS 16 i macOS Ventura.

1Password wyjaśnia przyszłość menedżera haseł

Passkeys synchronizuje uwierzytelnianie użytkowników za pośrednictwem chmury z parami kluczy kryptograficznych na wszystkich urządzeniach, umożliwiając im logowanie się do stron internetowych i aplikacji za pomocą tych samych danych biometrycznych (Face ID, Touch ID itp.) lub kodu PIN, których używają do odblokowania swoich urządzeń. Utrudnia to zdalny dostęp do kont użytkowników, ponieważ wymagany jest fizyczny dostęp do urządzenia użytkownika.

1Password jest przygotowany na nową erę passkeys. Firma ogłosiła niedawno, że jej oprogramowanie będzie w przyszłości przechowywać passkeys i uczyni je jeszcze łatwiejszymi w użyciu. Shiner powiedział, że ciężko pracowali nad tym, aby w 1Password można było tworzyć, przechowywać, zarządzać i używać passkeys – tak jak to już robią ze zwykłymi hasłami. Funkcja ma być dostępna od czerwca.

Firma pokazuje na filmie, jak całość będzie działać:

Jeff Shiner w podsumowaniu wyjaśnia:

„Passkeys to pierwsza metoda uwierzytelniania, która eliminuje ludzki błąd i zapewnia bezpieczeństwo oraz łatwość użycia”.

macpretorians

Źródło: macerkopf

2 myśli na temat “1Password będzie obsługiwał passkeys już w czerwcu

Leave a Reply