SmartWings oficjalnie wprowadza na rynek własne rolety z obsługą Thread

Pod koniec 2021 roku producent inteligentnych żaluzji SmartWings dodał certyfikat HomeKit do niektórych swoich żaluzji. Do tej pory HomeKit wykorzystywał Bluetooth, w celu wprowadzenia opcji HomeKit over Thread w późniejszym terminie. Ten dzień nadszedł 30 kwietnia, chociaż firma promowała nowe rolety za pomocą Thread za pośrednictwem crowdfundingu nieco wcześniej.

Na początek należy pamiętać, że Smartwings zapewnia klientom trzy różne opcje dla swoich żaluzji. Pierwsza opcja to inteligentna roleta, która działa tylko z pilotami Smartwings, które mogą sterować do 15 roletami jednocześnie lub indywidualnie. Drugą opcją jest wersja Zigbee, która jest kompatybilna z Amazon Alexa i Samsung SmartThings. Trzecia i ostatnia opcja jest wyposażona w oficjalną integrację HomeKit przez Thread.

SmartWings oferuje niestandardowe rolety, a nie gotowe opcje, jak można by znaleźć w przypadku opcji inteligentnych żaluzji Ikea, więc ceny są, co zrozumiałe, wyższe, choć nadal konkurencyjne cenowo w porównaniu z ofertami Lutron (high-end) i Eve MotionBlinds (średnia cena). Smartwings oferuje szeroką gamę materiałów, a także rodzaje żaluzji, w tym rolety, żaluzje o strukturze plastra miodu, a nawet produkty wykonane tak, aby wytrzymać na zewnątrz.

Strona internetowa Smartwings zawiera przewodnik, który szczegółowo opisuje, pomagając przygotować się na nowe rolety, w tym wskazówki pomiarowe i jak uniknąć typowych błędów podczas pomiaru nowych żaluzji. Możesz dowiedzieć się więcej o Smartwings i ich nowych żaluzjach z obsługą Thread na stronie internetowej firmy.

macpretorians

Źródło: HomeKitNews

Leave a Reply