WiZ zyskuje wsparcie Matter dla większości produktów

WiZ, firma zajmująca się inteligentnym oświetleniem wydała aktualizację dla swoich inteligentnych żarówek, lamp i wtyczek. Przyjmując, że zostały one wyprodukowane w II kwartale 2021 roku lub później, aktualizacja czyni je kompatybilnymi z Matter. Dzięki zaktualizowanej aplikacji WiZ, użytkownicy mogą migrować dowolny kompatybilny produkt do Matter bezpośrednio w aplikacji i dodać go do dowolnej platformy, która oczywiście również musi być kompatybilna z Matter. Tak więc nie trzeba więcej żadnych mostków, aby podpiąć urządzenia do Apple Home.

Aplikacja generuje zupełnie nowy kod Matter, który następnie trzeba będzie dodać do wybranego ekosystemu Matter. Zauważ, że oznacza to również, że być może będziesz musiał najpierw usunąć je z preferowanej platformy, aby ewentualnie uniknąć zduplikowanych urządzeń.

Podczas gdy WiZ oferuje szeroką gamę inteligentnych opcji oświetleniowych, podobnie jak ich siostrzana firma, Philips Hue, produkty WiZ działają z wykorzystaniem Wi-Fi, co oznacza, że łatwo można zacząć przytłaczać niedostatecznie zasilany router.

Należy również zauważyć, że ta aktualizacja wydaje się obecnie stosować tylko do użytkowników z Ameryki Północnej, więc użytkownicy WiZ w Europie i innych miejscach będą musieli poczekać trochę dłużej na aktualizację.

macpretorians

Źródło: HomeKitNews

Leave a Reply