Apple ponownie wygrywa w sprawie Epic Games

Apple po raz kolejny okazało się zwycięskie w trwającej batalii prawnej z Epic Games. Jak donosi Bloomberg, amerykański Dziewiąty Okręg Apelacyjny podtrzymał decyzję wydaną po raz pierwszy w listopadzie 2021 roku, w której stwierdzono, że Apple nie jest „monopolistą w świetle federalnych lub stanowych przepisów antymonopolowych”.

Oświadczenie Apple w sprawie decyzji

Apple w wydanym oświadczeniu nazwał wczorajsze orzeczenie „rozbrzmiewającym zwycięstwem w tej sprawie”.

„Wczorajsza decyzja potwierdza zdecydowane zwycięstwo Apple w tej sprawie – dziewięć z dziesięciu roszczeń zostało rozstrzygniętych na korzyść Apple. Po raz drugi w ciągu dwóch lat sąd federalny orzekł, że Apple przestrzega prawa antymonopolowego na poziomie stanowym i federalnym. App Store nadal promuje konkurencję, napędza innowacje i zwiększa możliwości, a my jesteśmy dumni z jego ogromnego wkładu zarówno dla użytkowników, jak i deweloperów na całym świecie”.

W sierpniu 2020 roku Apple usunęło Fortnite z App Store. Epic celowo naruszył zasady App Store i wdrożył funkcję płatności bezpośrednich, aby obejść 30-procentową opłatę dla Apple.

Pierwotne orzeczenie z listopada 2021 r. zawierało również decyzję, że Apple nie może już zabronić programistom kierowania użytkowników do opcji płatności stron trzecich. Decyzja ta została również potwierdzona w dzisiejszym ogłoszeniu Dziewiątego Okręgu Odwoławczego USA, ale nakaz wejścia w życie tego wymogu również pozostaje w mocy.

Jest to kolejne wyraźne zwycięstwo Apple na drodze sądowej w walce z Epic Games.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply