Oświetlenie WiZ: Dzięki Matter, Apple Home jest teraz kompatybilny

Firma Signify jest znana ze swoich produktów oświetleniowych jak WiZ czy Philips Hue. W ostatnim czasie firma bardzo zaangażowała się w nowy standard Matteri posiada już cały asortyment WiZ certyfikowany zgodny z tym standardem.

Teraz producent rozpoczął dystrybucję aktualizacji oprogramowania sprzętowego Matter Over-the-Air (OTA) dla swoich istniejących produktów. Certyfikacja Matter ponad 135 modeli WiZ do tej pory została już zakończona. Urządzenia mogą być teraz również używane w Apple Home. Możesz się tutaj dowiedzieć, które urządzenia są kompatybilne z aktualizacją Matter.

Nowe funkcje aplikacji WiZ v2

Jeśli używasz już urządzenia WiZ, potrzebujesz nowej aplikacji WiZ v2. Zalogowany do nowej aplikacji z tym samym kontem, którego używałeś ze starą aplikacją WiZ, wszystkie istniejące urządzenia i ustawienia zostaną przeniesione do nowej aplikacji.

Automatyzacje można również wstępnie ustawić za pomocą aplikacji WiZ v2. Na przykład rytm dobowy, porównywalny z Apple Adaptive Lighting, który automatycznie dostosowuje temperaturę światła do przebiegu dnia.

Ciekawą funkcją WiZ jest SpaceSense. Funkcja wykorzystuje technologię czujników Wi-Fi, która zwraca uwagę na odchylenia sygnałów między dwoma a więcej światłami wskazującymi na ruch. Umożliwia to wykrywanie ruchu bez linii wzroku lub konieczności instalowania oddzielnych czujników. Pozwala to na automatyczne włączanie i wyłączanie świateł.

Integracja do Matter

Podczas korzystania z Matter do sterowania światłami WiZ, obsługiwane funkcje dla każdego typu urządzenia są definiowane przez Matter. Funkcje zastosowań specyficznych dla oświetlenia są obecnie ograniczone przez Matter do podstawowych funkcji, takich jak włączanie i wyłączanie, ściemnianie i zmiana koloru. Jeśli więc chcesz korzystać z innych funkcji, takich jak dynamiczne tryby światła, konfigurowalne sceny świetlne i dwustrefowe sterowanie światłem, będziesz musiał użyć aplikacji WiZ przynajmniej dodatkowo, aby skorzystać ze wszystkich funkcji świateł WiZ.

Niemniej jednak integracja za pośrednictwem Matter w Apple Home oferuje teraz również znane i pomocne funkcje dla użytkowników HomeKit dla produktów WiZ. W tym sterowanie głosowe Siri i integracja świateł w scenach i automatyzacjach wraz z innymi urządzeniami w domu.

Dodawanie świateł WiZ przez Matter odbywa się za pomocą aplikacji WiZ i jest dość proste. Kod Matter jest tworzony w aplikacji dla twojego urządzenia. Otrzymasz cyfrowy kod Matter, który odtąd będzie potrzebny do konfiguracji. Powinieneś to zapisać, na przykład w kontrolerach dla HomeKit lub HomePass.

Jednak sam musisz zdecydować, czy potrzebujesz używać standardu Matter w swoim SmartHome, czy jednak możesz obejść się bez niego.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply