HomePod i HomePod mini wykrywają teraz dźwięk czujnika dymu

HomePod i HomePod mini mają wbudowaną funkcję wykrywania hałasu. To pozwala im na wykrycie np. pikania czujnika dymu. W takiej sytuacji HomePod wysyła odpowiednie powiadomienie. Funkcja została zapowiedziana wraz z premierą HomePoda drugiej generacji w styczniu, a od wczoraj funkcja jest włączona.

Dzięki wykrywaniu dźwięku HomePod może reagować na alarmy dymu i tlenku węgla i wysyłać powiadomienia bezpośrednio na iPhone’y osób mieszkających w danym gospodarstwie domowym, w momencie gdy dźwięk zostanie wykryty. Oczywiście istnieją już inteligentne czujniki dymu, ale ta funkcja może sprawić, że klasyczne czujniki dymu również staną się trochę inteligentne.

Wykrywanie dźwięku przez czujniki dymu można skonfigurować za pośrednictwem aplikacji Home na urządzeniu Apple. Konfiguracje HomeKit, które obejmują kamerę, mogą wysyłać wideo wraz z alarmem, dzięki czemu można zobaczyć na pierwszy rzut oka, co jest nie tak i odpowiednio zareagować.

Wykrywanie dźwięku odbywa się za pośrednictwem HomePod lub HomePod mini, a alarm jest przesyłany z urządzenia na urządzenie bez angażowania serwerów chmury Apple.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply