Microsoft aktualizuje Outlook dla Mac

Osobiście używam systemowej aplikacji Mail. Jednak z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn, niektórzy korzystają z rozwiązań firmy z Redmond. I dla nich ciekawa informacja.

Microsoft niedawno wydał dużą aktualizację oficjalnej aplikacji klienta poczty elektronicznej Outlook dla komputerów Mac. Teraz użytkownicy macOS mają dostęp do nowej funkcji Profile, która, jak sama nazwa wskazuje, ułatwia zarządzanie różnymi kontami e-mail na tym samym komputerze.

Outlook dla Mac pozwala teraz przełączać się między różnymi profilami

Jak ogłoszono w poście na blogu, profile pomagają użytkownikom „stworzyć wolne od rozproszenia doświadczenie na wielu kontach.” W najnowszej wersji programu Outlook for Mac można dodać wiele kont e-mail, a następnie utworzyć różne profile w zależności od potrzeb.

Na przykład użytkownik może mieć różne profile dla pracy i domu. Po wybraniu profilu, Outlook wycisza powiadomienia z kont pocztowych pozostałych profili. Oto jak Microsoft opisuje nową funkcję:

W programie Outlook Mac można teraz tworzyć profile – na przykład jeden dla konta służbowego, a drugi dla konta osobistego. Możesz wtedy wybrać swój profil roboczy, a Outlook nie będzie cię niepokoił żadnymi powiadomieniami z twoich osobistych kont e-mail. Podobnie, jeśli wybierzesz profil osobisty w domu, Outlook nie będzie cię niepokoił wiadomościami e-mail związanymi z pracą.

Aplikacja współpracuje z Siri Shortcuts, dzięki czemu można w łatwy sposób przełączać się między kontami, tworzyć żądane automatyzacje itp. Każdy profil może mieć swój własny motyw z innym kolorem i wyglądem okna.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply