ChatGPT: Nowy skrót wprowadza integrację chatbota z iOS, iPadOS i macOS

Chatbot ChatGPT od OpenAI jest na ustach wszystkich od czasu premiery na początku tego roku. Tymczasem istnieją również aplikacje na iOS, iPadOS i watchOS, które wykorzystują sztuczną inteligencję, w tym np. aplikacja Lori.

Federico Viticci z MacStories stworzył teraz ekscytujący nowy sposób integracji ChatGPT w całym systemie z iOS za pomocą skrótu. S-GPT (“skrót GPT”), nazwa skrótu, łączy chatbota z preferowanymi funkcjami i aplikacjami iOS.

Celem S-GPT jest wykorzystanie mocy ChatGPT i połączenie go z natywnymi funkcjami iOS, iPadOS, watchOS i macOS. S-GPT jest opisany jako „rozszerzony link konwersacyjny” oparty na interfejsie API ChatGPT. Deweloper informuje o tym:

„…Więc chciałem czegoś więcej niż tylko prostego bota, aby rozmawiać z ChatGPT na skrótach, chciałem stworzyć narzędzie, które łączy odpowiedzi ChatGPT z natywnymi funkcjami iOS, iPadOS, macOS i watchOS. Chciałem stworzyć narzędzie oparte na ChatGPT, które pomoże Ci przetwarzać dane i załatwiać sprawy na komputerze, zamiast po prostu odpowiadać na quizy lub pisać wiersze.”

Pobieranie i korzystanie z S-GPT jest w zasadzie bezpłatne. Skrót jest obecnie oferowany w zaktualizowanej wersji 1.0.2 i wymaga dodatkowej instalacji kodera S-GPT, skrótu pomocniczego. Wymagane jest również konto OpenAI z wyciągiem pay-as-you-go, ponieważ korzysta ono z płatnego API programisty OpenAI. Dlatego konieczne jest również wprowadzenie własnego klucza API z ChatGPT. S-GPT został opracowany z najnowszym interfejsem API ChatGPT i może być używany zarówno z ChatGPT 3.5, jak i – jeśli jest już dostępny – z ChatGPT 4 API.

S-GPT na iPadOS

Jeśli załadowałeś skrót, w tym skrót pomocnika i wprowadziłeś własny klucz API, S-GPT może być używany zarówno tekstowo, jak i głosowo. Federico Viticci stworzył kilka natywnych integracji dla iOS, iPadOS i macOS. Oto jakie opcje są możliwe za pomocą skrótu:

  • Udostępnianie Safari: Kiedy udostępniasz witrynę S-GPT, próbuje ją podsumować za Ciebie.
  • Schowek: Jeśli poprosisz S-GPT o zrobienie czegokolwiek z tekstem w schowku, ChatGPT przetworzy zawartość schowka systemu. Spróbuj zapytać “Sprawdź mój schowek pod kątem błędów gramatycznych” lub “Rośnij razem, co jest w schowku”. Słowo Twigger: „Schowek”.
  • Przypomnienia o spotkaniach i kalendarze: S-GPT może spojrzeć na Twój kalendarz i powiedzieć Ci za pomocą ChatGPT, w które dni jesteś zbyt zajęty. Spróbuj zapytać: “Pomóż mi z moim harmonogramem”. Słowo wyzwalające: „Mój harmonogram”.
  • Tekst na żywo: Możesz użyć S-GPT do podsumowania tekstu, który został wyodrębniony z dowolnego obrazu w archiwum zdjęć przy użyciu technologii Apple Live Text. Twoje zdjęcie nie zostanie wysłane do OpenAI – tylko tekst, który jest wyodrębniany lokalnie na urządzeniu. Spróbuj zapytać „Tekst na żywo”. Słowo wyzwalające: „Tekst na żywo”.
  • Safari i adresy URL: Jeśli ChatGPT zwraca adresy URL w ramach swoich odpowiedzi, S-GPT oferuje opcję otwarcia tych linków – nawet kilku naraz – w Safari jako kart.
  • Szybkie spojrzenie, pliki, wyszukiwarka, tłumaczenie i inne akcje eksportowe: Jeśli chcesz zakończyć rozmowę z S-GPT i coś z tym zrobić, możesz powiedzieć “Eksportuj czat”, aby uzyskać listę działań. Obejmuje to możliwość skopiowania całego czatu do schowka, zapisania go w pliku tekstowym, a nawet przetłumaczenia na inny język za pomocą własnej funkcji Apple „Tłumacz”. Domyślnie odpowiedzi eksportowane do plików tekstowych są przechowywane w iCloud Drive/Shortcuts.
  • Muzyka: S-GPT może utworzyć listę odtwarzania w aplikacji Apple Music dla każdej listy odtwarzania zwracanej przez ChatGPT. Dopóki istnieje lista utworów dostarczanych przez S-GPT, możesz poprosić S-GPT o przekształcenie jej w listę odtwarzania, a otrzymasz zupełnie nową, prawdziwą listę odtwarzania w aplikacji muzycznej. Na przykład zapytaj „Zrób mi playlistę z 10 utworami emo z końca XXI wieku” lub „Chcę playlistę z 15 najlepszymi utworami członków Boygeniusa Słowo wyzwalające: „Playlist”.

W swoim szczegółowym artykule na ten temat w MacStories Federico Viticci wymienia inne możliwe zastosowania skrótu.

Czy jest to droga, którą oficjalnie pójdzie również Apple? Czy w jednym z przyszłych systemów znajdziemy systemową aplikację współpracującą z ChatGPT?

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply