Apple prowadzi rozmowy w sprawie produkcji MacBooków w Tajlandii

Apple stara się uniezależnić od dostaw z Chin i idzie im coraz lepiej. Ostatnio dotarła do nas informacja, że Apple jest w trakcie rozmów z trzema dostawcami w Tajlandii, jeśli chodzi o produkcję MacBooka Pro. Firma produkuje już w Tajlandii Apple Watch.

W październiku 2022 roku analityk Ming-Chi Kuo przewidział, że Apple zwróci się do Tajlandii jako następnej głównej bazy produkcji MacBooków. Według Nikkei Asia, firma prowadzi rozmowy z co najmniej trzema dostawcami, którzy mają tam zakłady.

Żaden z dostawców nie chciał się jednak wypowiadać na ten temat ani potwierdzić zainteresowania Apple. Jednak źródło z jednej firmy poinformowało:

„Idealnie, Apple poprosił nas o utworzenie zakładów w Wietnamie dla MacBooków, idąc w ślady innych dostawców Apple. Zaoferowaliśmy alternatywną opcję budowy produktu w naszych zakładach w Tajlandii, które nadal mają ogromną przestrzeń zarezerwowaną dla klienta”.

Wszyscy trzej dostawcy uważani za prowadzących rozmowy mają już zakłady produkcyjne w Tajlandii. Jeden dostawca mówi, że patrzy na budowę nowych zakładów specjalnie pod kątem produkcji Apple.

Wcześniej informowano, że Apple przenosi produkcję MacBooków do Wietnamu, ze swoim głównym partnerem Foxconn. Nie musi to jednak wykluczać wykorzystania Tajlandii do przynajmniej części produkcji.

Źródła z tych trzech dostawców powiedziały również Nikkei Asia, że Apple produkuje Apple Watch w Tajlandii od ponad roku. Wcześniej pojawiły się plotki, że Apple przeniósł część produkcji Apple Watch z Chin do Wietnamu.

Wygląda na to, że Apple konsekwentnie i z sukcesami realizuje plan wyjścia z częścią produkcji z Chin.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply