Najnowsze plotki o iOS 17: interaktywne widżety, centrum sterowania i więcej

Zanim po raz pierwszy ujrzymy iOS 17 na początku czerwca podczas WWDC pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego systemu.

Plotki na temat iOS 17

Leaker, który już kilka razy udowodnił swoje dobre kontakty z Apple, teraz dzieli się swoimi najnowszymi ustaleniami na temat iOS 17 za pośrednictwem Twittera. Apple po raz pierwszy zaprezentuje iOS 17 już 5 czerwca podczas WWDC.

Przede wszystkim leaker mówi o tym, że wszystkie modele iPhone’ów, które wspierają iOS 16 (w tym iPhone X i iPhone 8), będą również kompatybilne z iOS 17.

W przypadku iPadOS 17 modele z układami A9 i A10 mogą zostać w tyle. Jednak decyzja w tej sprawie zapadnie dopiero w najbliższych tygodniach. Całkiem możliwe, że Apple poczeka na rozpoczęcie fazy beta i sprawdzi, jak dobrze iPadOS 17 działa na starszych urządzeniach. W zasadzie wydajność, efektywność, stabilność i długoterminowe wsparcie dla starszych urządzeń mają być głównymi cechami nadchodzącej aktualizacji. Niemniej jednak, pierwsze wersje beta prawdopodobnie będą działać bardzo niepewnie, zwłaszcza na starszych urządzeniach.

Centrum Sterowania ma dostać spersonalizowany interfejs użytkownika z większą ilością opcji personalizacji. Opcje dynamicznej wyspy mają zostać rozszerzone. Podobno marketingowcy Apple’a zachęcali deweloperów do przeniesienia większej ilości funkcji na Dynamiczną Wyspę. Przypomnę, że wszystkie cztery nowe modele iPhone’a 15 (Pro) mają dostać w tym roku Dynamic Island.

Always-On Display ma otrzymać nowe opcje ustawień, funkcja Focus ma zostać rozbudowana, ma być też więcej ustawień dla powiadomień. Niestandardowe funkcje dostępności mają dać starszym użytkownikom lub młodszym dzieciom pełną kontrolę nad interfejsem użytkownika i układem w iOS 17.

Mówi się również, że Apple testuje interaktywne widżety. Czy ta innowacja trafi jednak do iOS 17, nie wiadomo. Aktywne widżety przynoszą przyciski, suwaki i inne, czyniąc widżety dynamicznymi.

Podobno iOS 17 przyniesie ulepszenia w CarKey, aplikacji Zdrowie (w tym interfejs ulubionych), aplikacji Aparat i wyszukiwaniu Spotlight. Wreszcie, chodzą słuchy, że Apple znacznie rozszerzy temat rozszerzonej rzeczywistości z iOS 17.

Jak zawsze, na plotki Apple należy patrzeć z „chłodną głową”. Apple zapewne myśli o dużej liczbie innowacji dla iOS 17, ale co trafi finalnie do systemu to już inna sprawa.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply