Kuo: okulary Apple AR pojawią się najwcześniej w 2026 r.

Chociaż spodziewamy się, że zestaw rozszerzonej rzeczywistości Apple AR/VR zostanie zaprezentowany w tym roku – obecnie wydaje się, że Apple zapowie swój headset na WWDC w czerwcu – to prawdopodobnie minie jeszcze kilka lat, zanim producent z Cupertino pokaże okulary AR globalnej publiczności.

Kuo twierdzi, że na okulary Apple AR jeszcze trochę poczekamy

Znany analityk Ming Chi Kuo podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat okularów Apple. Analityk zwraca uwagę na tzw. metalowe soczewki, które Apple chce wykorzystać w przyszłości.

Według Instytutu Fraunhofera, metalowe soczewki to nowatorskie elementy optyczne, które nie skupiają światła jak konwencjonalne soczewki, ale bazują na nanostrukturalnych powierzchniach. W rezultacie mogą być nawet 1000 razy bardziej płaskie i umożliwić w przyszłości niespotykanie kompaktowe, lekkie i opłacalne systemy optyczne.

Według Kuo, łańcuch dostaw Apple ma rozpocząć masową produkcję metalowych soczewek w 2024 roku, aby zastąpić obecne plastikowe soczewki kamer Face ID w iPadzie. Jeśli zastosowanie metalowych soczewek w iPadzie się sprawdzi, to w 2025 lub 2026 roku w ślad za nimi ma pójść iPhone.

W swoim artykule Kuo mówi dalej, że rozwój metalowych soczewek przez Apple ma trzy długoterminowe cele strategiczne:

  • zmniejszenie zależności od istniejących plastikowych soczewek;
  • wykorzystanie zalet technologii i kosztów metalowych soczewek w projektowaniu i dystrybucji produktów;
  • ułatwienie powszechnego stosowania metalowych soczewek w okularach Apple Glasses.

Według raportu, okulary Apple AR mają wejść do masowej produkcji najwcześniej w 2026 lub 2027 roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply