iOS 17 ma dostać nowe centrum sterowania po raz pierwszy od iOS 11

Na początku czerwca odbędzie się konferencja WWDC Apple, na której zostanie przedstawiony między innymi iOS 17. Całkiem niedawno Mark Gurman twierdził, że zobaczymy całkiem ciekawy system iOS 17. Teraz MacRumors, opierając się na donosach swojego źródła, precyzuje i twierdzi, że najnowszy system wprowadzi „duże” zmiany w Centrum Sterowania.

Centrum Sterowania iPhone’a

Źródło twierdzi również, że iOS 17 skupi się na poprawkach wydajności i stabilności, a nowe Centrum Sterowania prawdopodobnie będzie jedną z najważniejszych nowości. Leaker nie podał konkretnych szczegółów na temat planowanych zmian w Centrum sterowania, które pozostało w dużej mierze niezmienione od czasu wydania iOS 11 w 2017 roku. Menu zapewnia wygodny dostęp do kontroli Wi-Fi, Bluetooth, jasności wyświetlacza, głośności i wielu innych funkcji systemowych. W iPhone X i nowszych urządzeniach Centrum sterowania można otworzyć, przesuwając palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu.

Możliwe, że w przyszłości użytkownicy będą mogli wybierać, które funkcje chcą widzieć na ekranie Centrum Sterowania, a które chcą ukryć. Istnieje również szansa na dodanie nowych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwią korzystanie z urządzeń Apple. Spekuluje się, że Centrum Sterowania może stać się bardziej konfigurowalny.

Apple po raz pierwszy wprowadziło Centrum Sterowania wraz z systemem iOS 7, a więc wraz z iOS 17 obchodziłoby swoją 10 rocznicę.

macpretorians

Źródło: appgefahren

2 myśli na temat “iOS 17 ma dostać nowe centrum sterowania po raz pierwszy od iOS 11

Leave a Reply