Produkcja chipów M2 rzekomo wstrzymana z powodu spadku popytu na Maca

Wg pewnych plotek Apple rzekomo wstrzymało produkcję chipów M2 na początku 2023 roku, co było spowodowane widocznym załamaniem sprzedaży komputerów Mac.

Popyt na produkty determinuje to, co się dzieje w łańcuchu dostaw. Apple stara się zbalansować produkcję do potrzeb swoich klientów. Raport twierdzi, że Apple wstrzymał produkcję chipów M2 na początku 2023 roku, ponieważ sprzedaż jego komputerów Mac rzekomo stanęła w miejscu.

Według źródeł TheElec, Apple „całkowicie wstrzymał produkcję” układu M2 dla modeli MacBooków w styczniu i lutym. Następnie produkcja została wznowiona w marcu.

Źródło wyjaśniło, że załamanie na rynku gotowych produktów wskazuje, że jest to bardziej poważna sytuacja, niż wcześniej myślano.

Outsourcing Semiconductor Package Test (OSAT) powiedział w poniedziałek, że TSMC nie wysłał płytek M2 do weryfikacji w styczniu i lutym. Apple najwyraźniej poprosił o wstrzymanie produkcji ze względu na zmniejszony popyt na MacBooki.

Część tego raportu ma sens. Apple miało problem z utrzymaniem produktów na półkach sklepowych w sezonie świątecznym z powodu problemów z dostawami, podczas gdy produkcja procesorów M2 wciąż trwała. Rzekoma „przerwa” może być zatem po prostu okresem, w którym Apple miał więcej chipów krótkim okresie czasu, niż potrzebował.

Według najnowszych prognoz analityków, rynek PC nadal będzie tracił na wartości, a sprzedaż tradycyjnych komputerów będzie spadać. Jednakże, w przeciwieństwie do innych producentów, Apple może pochwalić się dobrymi wynikami sprzedażowymi swoich produktów. W pierwszym kwartale 2023 roku, eksperci przewidują, że sprzedaż komputerów Mac będzie wciąż utrzymywała się na wysokim poziomie, a firma z Cupertino będzie stanowić punkt odniesienia w upadającej branży. Nie ma wątpliwości, że Apple jest liderem w swojej klasie, a ich produkty cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród użytkowników na całym świecie. Dlatego też, pomimo ogólnego spadku rynku, Apple nadal z powodzeniem będzie rozwijać swoją działalność i przynosić klientom innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że praca na komputerze staje się przyjemnością.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply