iPhone 17 Pro będzie miał Face ID pod wyświetlaczem

W zaktualizowanych planach udostępnionych dziś na Twitterze, analityk Ross Young stwierdził, że technologia Face ID pod wyświetlaczem zadebiutuje w modelu: iPhone 17 Pro. Face ID nadal będzie towarzyszyć okrągłe wycięcie przedniej kamery. Oczekuje się, że ta implementacja utrzyma się do modeli iPhone’a Pro z 2027 roku, które również przesuną aparat pod wyświetlacz, aby uzyskać prawdziwy wygląd „całego ekranu”.

Young: iPhone 17 Pro otrzyma Face ID pod wyświetlaczem w ciągu trzech lat

Według Younga, ta aktualizacja planów oznacza, że fani iPhone’a będą musieli poczekać jeszcze parę lat, aby doświadczyć technologii Face ID pod wyświetlaczem. Jednakże, z uwagi na fakt, że Apple zawsze stara się wprowadzać innowacyjne rozwiązania w swoich produktach, fani mogą spodziewać się, że firma będzie szukała sposobów na skrócenie tego czasu.

Zmiana w pozycji kamery, aby zyskać „pełny ekran”, jest trendem wśród producentów smartfonów. Jednakże, jak zauważa Young, oczekuje się, że Apple zachowa swoje charakterystyczne wycięcie w kształcie koła na przednim panelu iPhone’ów Pro przez kolejnych parę lat, zanim zdecyduje się na wprowadzenie pełnego ekranu.

Z pewnością Apple nadal będzie pracować nad rozwojem Face ID i możliwościami jego implementacji, a fani iPhone’ów z niecierpliwością będą czekać na kolejne rewolucyjne rozwiązania w produktach firmy.

Powyższa prognoza różni się od początkowych założeń Younga, które zostały udostępnione w maju 2022 roku. Analityk wcześniej spodziewał się, że modele iPhone’a 16 Pro w roku 2024 będą pierwszymi wyposażonymi w technologię Face ID pod panelem. W zeszłym miesiącu Young powiedział, że to roczne opóźnienie było spowodowane „problemami z czujnikiem”. Zmiana oznacza, że dwa wycięcia wyświetlacza, które obecnie tworzą Dynamic Island, pozostaną w niezmienionej formie przez trzy kolejne generacje iPhone’a w wersji Pro.

Young powiedział również, że standardowe modele iPhone’a 17 otrzymają ProMotion, funkcję, która jest obecnie dostępna wyłącznie dla wysokiej klasy urządzeń Apple.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przypuszczenia Young’a się potwierdzą. W tej chwili inżynierowie Apple pracują przede wszystkim nad zestawem AR/VR, który zostanie przedstawiony już w 5 czerwca na WWDC.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply