Eve Motion z Matter w przedsprzedaży

Eve Systems oprócz migracji dla istniejących urządzeń chce zaoferować nowe modele z preinstalowanym firmware Matter. Eve Energy jest już dostępny, a Eve Door & Window i Eve Motion można już zamawiać w przedsprzedaży.

Generacje urządzeń od producenta, które opierają się na Thread, powinny w przyszłości mieć możliwość migracji do Matter. W tym procesie urządzenie otrzyma nową tożsamość, a poprzedni kod HomeKit zostanie zastąpiony cyfrowym kodem Matter.

Jeśli nie chcemy przeprowadzać migracji samodzielnie, a chcemy mieć urządzenie z Matterem out-of-the-box, musimy zdecydować się na nowe generacje urządzeń. Te mają już preinstalowany odpowiedni firmware i przychodzą z nowym opakowaniem i kodem Matter. Niestety nowe modele będą rzecz jasna droższe. Zamiast 39,95 euro, Eve Door & Window oraz Eve Motion będą teraz kosztować 49,95 euro. Jeśli macie trochę czasu na samodzielne dokonanie migracji lub polegacie wyłącznie na Apple HomeKit, lepiej sięgnąć po modele czujnika kontaktu i detektora ruchu, które są zgodne z HomeKit. Wysyłka nowych modeli ma się rozpocząć 17 kwietnia. Eve Systems wypuści wtedy również migrację bez dostępu do programu Early Access dla poprzednich urządzeń.

Nowy standard Matter, który na początku tak zachwycił wielu fachowców, w ostatnim czasie ma gorszę prasę. Wydaje się, że standard nie jest jeszcze dostatecznie dopracowany.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply