Obiektyw peryskopowy dostarczany tylko przez firmę Largan

Obiektyw dla kamery peryskopowej, który będzie ekskluzywnym elementem iPhone’a 15 Pro Max, będzie dostarczany wyłącznie przez firmę Largan. Tak wynika z najnowszej notatki analityka Apple, Ming-Chi Kuo.

Plotki o tym, że iPhone dostanie obiektyw peryskopowy, krążą od początku 2020 roku, kiedy Kuo po raz pierwszy wspomniał o tej możliwości. Analityk początkowo powiedział, że obiektyw peryskopowy będzie funkcją iPhone’a 14 Pro, jednak nigdy do tego nie doszło. Od tego czasu Kuo utrzymuje, że ten obiektyw zadebiutuje wyłącznie w iPhone’ie 15 Pro Max. Zresztą nie jest osamotniony w swoich przewidywaniach. Inny analityk Jeff Pu również tak uważa.

W systemie peryskopowym światło wpadające do teleobiektywu jest odbijane przez ustawione pod kątem lustro w kierunku przetwornika obrazu aparatu. Zmiana kierunku, w którym podróżuje światło pozwala na dłuższe „złożenie” konfiguracji teleobiektywu wewnątrz telefonów, umożliwiając użytkownikom dalsze przybliżanie obrazu bez rozmycia.

Według Kuo firma Largan będzie wyłącznym dostawcą tych obiektywów do iPhone’a 15 Pro Max. Jednym z powodów takiej tezy jest niska cena, jaką firma Largan życzy sobie za obiektyw.

Patrząc w przyszłość, Kuo uważa, że oba modele iPhone 16 Pro w 2024 roku będą korzystać z tego samego lub podobnego obiektywu peryskopowego, który będzie używany w iPhone 15 Pro Max.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply