Nowy skrót blokady ekranu w iOS 16.4

W tym tygodniu Apple wydało finalną wersję iOS 16.4. Nowy system pojawił się wraz z kilkoma nowymi skrótami i funkcjami automatyzacji. Jedną z nich jest możliwość stworzenia skrótu do ekranu blokady iPhone’a, który może być bardzo przydatny.

Wraz z możliwością automatyzacji Allways on Display w iPhonach 14 Pro/Pro Max, wszyscy użytkownicy otrzymują funkcję blokowania ekranu iPhone’a za pomocą niestandardowej automatyzacji. Aplikacja Skróty otrzymała skrót Lock Screen Shortcut. Po uruchomieniu skrótu blokady ekranu iPhone’a ( Lock Screen Shortcut ) ekran pozostanie podświetlony przez kilka chwil, zanim stanie się czarny lub przyciemniony na zawsze włączonym wyświetlaczu w 14 Pro/Max.

Istnieje wiele przypadków użycia, które sprawiają, że ten skrót jest wygodny. Poprawia dostępność i jest przydatny dla osób, które chcą elastyczności w tworzeniu różnych sposobów blokowania iPhone’a bez konieczności naciskania przycisku bocznego.

Jak ustawić skrót do blokady ekranu iPhone’a w iOS 16.4

Aby ustawić nowy skrót blokady ekranu należy wykonać następujące kroki:

  • Otwórz aplikację Skróty na telefonie iPhone z systemem iOS 16.4.
  • Stuknij + w prawym górnym rogu, aby dodać nowy skrót.
  • Stuknij Dodaj działanie > użyj paska wyszukiwania, aby wyświetlić Lock Screen
  • Możesz stuknąć Gotowe, aby dodać podstawowy skrót lub dostosować go za pomocą warunków, takich jak wyzwalacz lub więcej działań.
  • Podczas edycji skrótu możesz stuknąć małą rozwijaną strzałkę u góry, aby dodać go do ekranu głównego.
  • Naciśnij i przytrzymaj skrót na ekranie blokady, aby zmienić jego nazwę – np. może chcesz nadać mu ukrytą nazwę dla polecenia Siri
Lock Screen Shortcut

Ostatnio pisałem, że aplikacja Home Widget for HomeKit wykorzystała ten skrót w swojej aplikacji. Ja osobiście ustawiłem go do wyłączenia lampy, którą wszyscy domownicy zapominają wyłączyć, a która jest zawsze zgaszana ostatnia, jak wszyscy leżą już w łóżkach.

Muszę pomyśleć również nad innymi rozwiązaniami dla tego skrótu. A pomoże mi w tym, i Wam na pewno również, Apple’s Shortcuts User Guide. Tam znajdziecie podpowiedzi dla przydatnych rozwiązań związanych z tym skrótem. Życzę miłej zabawy i podzielcie się swoimi skrótami😉

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply