Apple publikuje Xcode 14.3 z iOS 16.4 i macOS 13.3 SDK dla deweloperów

Apple wydał iOS 16.4 i inne publiczne aktualizacje oprogramowania na początku tego tygodnia. Teraz Apple wprowadza również Xcode 14.3 dla programistów, umożliwiając im pracę z najnowszymi SDK firmy.

Apple wydaje aktualizację Xcode do wersji 14.3

Celem wyjaśnienia Xcode jest narzędziem, które deweloperzy wykorzystują do tworzenia aplikacji na platformy Apple, takie jak iOS, macOS i watchOS. Xcode 14.3 zawiera SDK dla iOS 16.4, iPadOS 16.4, tvOS 16.4, watchOS 9.4 i macOS Ventura 13.3. Dzięki temu SDK deweloperzy mogą sprawić, że ich aplikacje będą w pełni kompatybilne z tymi wersjami systemów operacyjnych.

Jeśli chodzi o iOS 16.4, to aktualizacja dodaje wiele nowych funkcji, takich jak dziesiątki nowych emoji, powiadomienia dla aplikacji webowych, Voice Isolation dla połączeń komórkowych, ulepszone wsparcie dla VoiceOver, optymalizacje w funkcji Crash Detection oraz wsparcie dla 5G Standalone.

Warto dodać, że Apple niedawno potwierdziło, że od 25 kwietnia deweloperzy będą musieli korzystać z Xcode 14.1 lub nowszej wersji, aby budować i zgłaszać swoje aplikacje do App Store. Nowa zasada dotyczy zarówno nowych aplikacji, jak i aktualizacji dla aplikacji już dostępnych w sklepie.

Deweloperzy, którzy wciąż mają zainstalowany Xcode 14.3 beta, są zachęcani do pobrania dzisiejszego oficjalnego wydania. Apple również „wysoce zaleca” deweloperom aktualizację swoich aplikacji, aby wykorzystać najnowsze funkcje dostępne dzięki iOS 16 i iPadOS 16.

Od 25 kwietnia 2023 roku aplikacje iOS, iPadOS i watchOS składane w App Store muszą być budowane za pomocą Xcode 14.1 lub nowszej wersji. Najnowsza wersja Xcode 14, która zawiera najnowsze zestawy SDK dla iOS 16, iPadOS 16 i watchOS 9, jest dostępna za darmo w Mac App Store.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply