Apple otwiera nowy sklep Gangnam w Korei Południowej

Apple otwiera dzisiaj swój piąty sklep detaliczny w Korei Południowej. Nowy sklep w Gangnam świętuje dzisiaj swoje otwarcie wraz z zatrudnionym przez Apple k-popowy zespołem NewJeans.

NewJeans
NewJeans

Nowy sklep będzie zlokalizowany w centralnej dzielnicy Gangnam w Seulu, stolicy Korei Południowej, a w wydarzeniu promocyjnym w środę, Apple ustawił studio pop-up wewnątrz nowego sklepu, gdzie odwiedzający mogli posłuchać ekskluzywnej wersji hitu NewJean „OMG” nagranego w dźwięku przestrzennym.

Strategia marketingowa polegająca na zaangażowaniu zespołu K-popowego nie jest nowa w Korei Południowej – Samsung ma tam edycję BTS swojego smartfona Galaxy S20+.

Jak zauważa Bloomberg, ruch ten jest kolejnym sygnałem, że Apple zwiększa swoją ofensywę post-pandemiczną na kluczowym azjatyckim rynku. To nie jedyne wydarzenie firmy Apple na rynku południowokoreańskim. Apple Pay w końcu miało swoją premierę w tym miesiącu w Korei Południowej. Lokalne media informują, że są plany, aby otworzyć szósty sklep w Seulu w tym roku. Stolica miałaby wtedy więcej Apple Stores niż jest w Tokio w Japonii.

Apple Store Gangnam jest pierwszym nowym sklepem detalicznym Apple, który został otwarty od czasu otwarcia Apple American Dream w New Jersey w grudniu. Apple ma teraz zespół detaliczny liczący prawie 800 osób w Korei Południowej. Takie informacje podajePatrick Schuerpf, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej Apple w Azji.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply