Niektórzy pracownicy Apple sceptycznie nastawieni do premiery zestawu AR/VR

We wczorajszym raporcie The New York Times, anonimowi pracownicy Apple wyrazili swój sceptycyzm wobec nadchodzącego zestawu headset AR/VR, który ma być oficjalnie ogłoszony na konferencji WWDC w czerwcu.

Źródło twierdzi, że w przeciwieństwie do niektórych innych ostatnich premier produktów, Apple jest podzielone w sprawie tego projektu. Niektórzy pracownicy opuścili swoje zespoły, ponieważ nie są przekonani, że produkt spodoba się klientom. Jednak dążenie Tima Cooka do przedstawienia tego produktu koniecznie w tym roku, jest przeważające. Dziwnym jest to, że Cook zdając sobie sprawę z niedociągnięć produktu, jest gotowy wypuścić nieskończony produkt.

Apple widzi przyszłość zestawu AR/VR

Apple upatruje zastosowania swojego nowego produktu w wideokonferencjach i spotkaniach. Firma uważa również, że produkt będzie miał zastosowania jako narzędzie twórcze, takie jak możliwość edycji zdjęć i wideo w przestrzeni 3D. Po trzecie, będzie służyć jako osobiste kino telewizyjne, przy czym Apple współpracuje z hollywoodzkimi twórcami, w tym Jonem Favreau, w celu tworzenia treści dla urządzenia. The New York Times sugeruje, że produkt będzie bardziej atrakcyjny dla firm, niż dla ogółu społeczeństwa.

Mark Gurman potwierdził, że urządzenie zostało prywatnie zademonstrowane kierownictwu Apple w zeszłym tygodniu w Steve Jobs Theater, w okresie poprzedzającym oczekiwany debiut w czerwcu.

Premiera tego urządzenia to wielka niewiadoma. Wszyscy wiedzą, że urządzenie nie jest gotowe i nie będzie przeznaczone dla każdego ze „zwykłych” użytkowników. A jednak Tim Cook zdaje się oczekiwać po premierze jakiegoś przełomu, którego od dawna nie było….. .

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply