Gurman: iOS 17 będzie lepszy, niż się spodziewano

Tegoroczna Worldwide Developers Conference zbliża się wielkimi krokami. Niedługo Apple ogłosi oficjalny termin konferencji i naprawdopodobniej będzie to początek czerwca. Oczekuje się, że Apple podczas WWDC 2023 pokaże pierwszy „szkic” systemu iOS 17.

iOS 17 dostanie „najbardziej pożądane funkcje”

Apple podczas swoich prac nad iOS 17 uwzględniło kilka nowych funkcji, które nie były pierwotnie planowane. Tak wynika z najnowszego wydania newslettera Marka Gurman’a – Power On.

Jeszcze w styczniu tego roku Mark Gurman z Bloomberga wskazywał, że iOS 17 może być aktualizacją o niewielkim wpływie. Przypisywał to faktowi, że Apple koncentruje swoje moce deweloperskie na długo oczekiwanym zestawie headset AR/VR. Teraz jednak Gurman doszedł do wniosku, że iOS 17 otrzyma kilka nowości, o które prosili użytkownicy.

„Kiedy Apple rozpoczęło prace nad iOS 17, pierwotną myślą było nazwanie go „tuningowym” – aktualizacją skupiającą się bardziej na naprawianiu błędów i poprawie wydajności niż dodawaniu nowych funkcji (podobne podejście firma przyjęła ze Snow Leopard na Mac OS X w 2009 roku). W ten sposób chciano uniknąć problemów związanych z iOS 16, ambitną aktualizacją, która cierpiała z powodu niedotrzymania terminów i wadliwej premiery. Ale później w procesie rozwoju strategia uległa zmianie. Obecnie oczekuje się, że wersja iOS 17 będzie oferować kilka funkcji “nice to have”, nawet jeśli nie będzie dramatycznych ulepszeń, takich jak zeszłoroczny odświeżony ekran blokady. Celem oprogramowania o nazwie kodowej “Dawn” jest odhaczenie kilku najbardziej pożądanych przez użytkowników funkcji”.

( Mark Gurman, Power On 26.03.2023 )

Czy iOS 17 rzeczywiście przyniesie nowe funkcje, trzeba poczekać przynajmniej do czerwcowej konferencji. Mam tylko nadzieję, że system nie będzie miał takich problemów i błędów jak iOS 16.

macpretorians

Źródło: Power On, macerkopf

Jedna myśl na temat “Gurman: iOS 17 będzie lepszy, niż się spodziewano

Leave a Reply