Apple TV+ chce wydawać 1 miliard dolarów rocznie na filmy

Jak donosi Bloomberg, Apple zamierza znacznie rozszerzyć swój oryginalny dział filmowy. Chodzi o skupienie się na hitach kinowych. Podobno Apple wyda 1 miliard dolarów rocznie na swój program filmowy.

Do tej pory oryginalne filmy Apple były pokazywane tylko w małych edycjach w kinach. Jednak wraz z pierwszymi nagrodami zaczęły zyskiwać na popularności. Sukces zaczął się od Oscara dla filmu „Coda”. Potem przyszły kolejne nagrody i sukcesy. W związku z tym Apple postawiło sobie za cel wydanie filmów, które będą miały duży wpływ na kino, zanim filmy te trafią na Apple TV+.

Mówi się, że Apple prowadzi już rozmowy o wydaniu filmów w tysiącach kin co najmniej miesiąc przed datą premiery na Apple TV+. Koncepcja jest prosta: Duża kinowa premiera pomaga zwrócić uwagę na tytuł i jednocześnie promować usługę Apple TV+.

Apple dąży do partnerstwa z uznanymi studiami filmowymi w celu zorganizowania międzynarodowej dystrybucji kinowej zamiast zajmować się wszystkim wewnętrznie. Umowy dotyczące wysokości budżetów marketingowych i prowizji od sprzedaży studiów partnerskich nie zostały jeszcze zawarte.

Jednym z kolejnych tytułów Apple TV+, który otrzyma dużą dystrybucję kinową za pośrednictwem Paramount, jest nadchodzący film Martina Scorsese „Zabójcy kwiatowego księżyca” z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply