Dzwonek do drzwi Aqara G4 w sprzedaży

Aqara wprowadza do sprzedaży ciekawy dzwonek Aqara Video Doorbell G4 z obsługą HomeKit, a w przyszłości także Matter. W przeciwieństwie do dotychczas dostępnych dzwonków do drzwi z HomeKit, urządzenie Aqara może być nie tylko przewodowe, ale także zasilane bateriami.

Aqara Video Doorbell G4 to niedrogie i łatwe w instalacji urządzenie, który obsługuje również HomeKit Secure Video. Dzieje się tak dlatego, że oprócz tego, że jest on przewodowo zasilany napięciem 12-24V AC lub 8-24V DC, dzwonek może być również zasilany sześcioma bateriami AA. Odbiornik z personalizowanym dzwonkiem jest po prostu zasilany przez USB-C.

Oprócz rozpoznawania twarzy i przechowywania nagrań w iCloud za pośrednictwem HomeKit Secure Video, dzwonek posiada również własne lokalne rozpoznawanie twarzy i umożliwia przechowywanie nagrań na karcie microSD o pojemności do 512 GB, którą można włożyć do dzwonka.

Aqara Video Doorbell G4

Jeśli w domu są małe dzieci można wyłączyć dzwonek do drzwi w określonych godzinach lub dostosować jego głośność. Dzwonek do drzwi jest już dostępny w Chinach od kilku tygodni. Opinie użytkowników są obiecujące.

Dzwonek do drzwi będzie mógł być również używany przez Matter w przyszłości poprzez aktualizację oprogramowania układowego, gdy tylko standard Smarthome będzie wspierał kamery. Dzwonek do drzwi był już dostępny w cenie 129,99 euro na Amazon. ( W tej chwili jednak jest niedostępny i Amazon czeka na dostawę towaru ).

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply